Wittchen SA: sklepy franczyzowe na rynkach zagranicznych

Wizualizacja Galerii Veneda

Wizualizacja Galerii Veneda

Wittchen SA, która do tej pory prowadziła wyłącznie salony własne zdecydowała, że pozwoli na otwieranie sklepów swojej marki na zasadzie franchisingu. Strategia ta została wprowadzona jednak wyłącznie z myślą o wejściu  na rynki wschodnie. W Polsce opcja franchisingu  nie będzie dostępna.

Firma Wittchen jest liderem na polskim rynku luksusowych dodatków skórzanych, w segmencie klasy wyższej i średniej. Ponadto prowadzi sprzedaż luksusowego obuwia skórzanego i luksusowej odzieży skórzanej. Wszystkie produkty wykonywane są ręcznie. Każdy wyrób opatrzony jest indywidualnym certyfikatem autentyczności.

Obecnie firma posiada 42 salony własne w Polsce i jeden na Litwie. Ponadto prowadzi 10 outletów, w tym jeden w Pradze w Czechach. W 2011 roku otwarto salony w: CH Millenium Hall w Rzeszów, CH Kaskada w Szczecinie, outlet w CH Factory w Krakowie, CH 3 Stawy w Katowicach, CH Echo w Kielcach, outlet Fabryczny w Palmirach pod Warszawą oraz salon obuwniczy Wittchen Shoes w CH Złote Tarasy w Warszawie.

Butiki Wittchen można znaleźć w dużych centrach handlowych. Firma wybiera lokalizacje przy wejściu i przy głównych ciągach komunikacyjnych. Niektóre, nowopowstające centra handlowe tworzą specjalne strefy, w których powierzchnie wynajmują tylko luksusowym markom – takie lokalizacje firma ceni najbardziej dla nowych salonów. Za ekspansję marki odpowiada Anna Rulak, manager ds. admistracji i projektów.

Do Wittchen SA należy także sklep internetowy. Istnieje on od 6 lat. Dwa lata temu został wprowadzony nowy i bardziej funkcjonalny layout witryny. Po wdrożeniu tych zmian sklep internetowy zaczął się prężnie rozwijać wprowadzając do sprzedaży znacznie szerszy asortyment. 

Firma Wittchen została założona w 1990 roku przez Jędrzeja Wittchena. Posiada ona rozległą sieć własnych salonów firmowych i stoisk patronackich w całym kraju, prowadzi sprzedaż produktów dla klientów instytucjonalnych, prężnie rozwija działalność eksportową, a także sprzedaż za pośrednictwem internetu. Rozwój firmy stał się przyczyną stworzenia nowoczesnego centrum logistycznego w Palmirach, w którym zlokalizowany jest magazyn, skład celny oraz departament jakości. Obecnie w firmie zatrudnionych jest ponad 450 osób. W 2010 roku firma została przekształcona ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Wittchen Sp. z o.o. w spółkę Wittchen SA.
 

Reklama

SCF 2017 Spring 1-15.12.2016