W Gdańsku będzie największe centrum wielofunkcyjne w Trójmieście

Budowa centrum wielofunkcyjnego Hevelius w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz z prawie 30 tys. mkw. powierzchni handlowej, najprawdopodobniej rozpocznie się jeszcze w czerwcu 2012 roku. Obecnie inwestor oczekuje na uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, co umożliwi start tego projektu. Radni dzielnicy zgodzili się już na zmiany w planie, teraz będzie nad nim głosować rada miasta Gdańsk.

– 26 stycznia br. rada miasta zajmie się uchwaleniem MPZP. Jeśli plan zostanie zaakceptowany, to najpewniej w marcu, najdalej w kwietniu złożymy wniosek o pozwolenie na budowę. Na czerwiec tego roku planowane jest rozpoczęcie prac budowlanych – informuje Michał Rułka, Project Manager Centrum Hevelius Sp. z o.o. S.K.A., spółki celowej powołanej przez inwestora, firmę PB Górski Sp.z o.o. , do realizacji tego zadania. Zmiany w MPZP, którymi pod koniec stycznia zajmie się rada miejska, dotyczą nie tylko terenów, na których ma powstać Centrum Hevelius, ale również działek, które należą do ECE, inwestora Galerii Bałtyckiej.

Centrum Hevelius będzie pierwszym Centrum wielofunkcyjnym w Trójmieście. Poza pasażem handlowym znajdować się tu będą również: hotel ze 120 pokojami, centrum odnowy biologicznej, kino, fitness, kinder park, powierzchnie biurowe i poczta. Kompleks powstanie pomiędzy ul. Kilińskiego, a torami kolejowymi. – W ramach projektu wybudowany będzie nowy peron Szybkiej Kolei Miejskiej. Zostanie on zadaszony i będzie stanowić integralną część centrum Hevelius – wyjaśnia Michał Rułka. Przypomnijmy, ze inwestor naprzeciwko Centrum Hevelius realizuje także inną swoją inwestycję – Stary Browar, polegającą na wybudowaniu osiedla mieszkaniowego z częścią rekreacyjno-rozrywkową.

Przedsiębiorstwo Budowlane Górski Sp. z o.o. S.K.A działające od 1981r. należy do grona wiodących przedsiębiorstw deweloperskich w Trójmieście. Spółka na początku swojej działalności koncentrowała się głównie na realizacji domów jednorodzinnych na zlecenie indywidualnych inwestorów. Od 1997 roku firma realizuje własne, kompleksowe projekty inwestycyjne w branży mieszkaniowej budownictwa wielorodzinnego.