Centrum Handlowe

Do grona najemców obiektu handlowego Stara Kablownia, który powstaje w aglomeracji śląskiej dołączyły kawiarnio-lodziarnia Dolce Vita oraz piekarnia Niedźbała.

Lodziarnia będzie mieścić się w sąsiedztwie jednego z głównych wejść do centrum, a jej stoliki będą usytuowane koło ruchomych schodów. W lecie będzie dysponować zewnętrznym ogródkiem. Piekarnia natomiast będzie znajdować się naprzeciwko kas Tesco w sąsiedztwie sklepu z wędlinami. Obie marki są dobrze znane w regionie.

Są to kolejni, po JYSK, Kolporterze i sieci CCC, najemcy, którzy podpisali umowę najmu na powierzchnię handlową w obiekcie Stara Kablownia.

Otwarcie Starej Kablowni planowane jest na koniec listopada 2012 roku. Powierzchnia zabudowy kompleksu wynosić będzie około 11,5 tysięcy metrów kwadratowych, a powierzchnia użytkowa około 19 tysięcy metrów kwadratowych, z czego powierzchnię najmu łącznie stanowić będzie około 14,6 tysięcy metrów kwadratowych. Pierwszymi najemcami obiektu zostali Tesco, Rossmann oraz Multikino. W obiekcie znajdą się też zaplecze rekreacyjne z kręgielnią oraz mini browar. Inwestorem projektu jest spółka B.J.G. Sp. z o.o.