Centrum handlowe w Chojnicach

Sieć modowa Stradivarius, należąca do grupy Inditex, ma już 47 sklepów w Polsce. – W 2011 roku mieliśmy osiemnaście otwarć. Sklepy tej sieci pojawiły się Agorze w Bytomiu, w Askanie w Gorzowie Wielkopolskim, w CH Silesia w Katowicach, w Galerii Echo w Kielcach, w Manufakturze w Łodzi, Galerii Słonecznej w Radomiu, w Millenium Hall w Rzeszowie, w Jantarze w Słupsku, Galerii Kaskada w Szczecinie, w CH Plaza w Toruniu, Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu i w innych – poinformowała portal Retailnet.pl Katarzyna Łucjanek z grupy Inditex zarządzającej marką.

Stradivarius to marka modowa powstała w 1994 roku. W 1999 roku została nabyta przez Inditex. Pochodząca z Hiszpanii firma ma w Polsce 167 sklepów. Grupa skupia takie marki jak Zara, Stradivarius, Bershka, Pull & Bear, Massimo Dutti, Zara Home i Oysho. Na świecie Inditex ma 5402 sklepy w 78 krajach(w 2011 roku przybyło ich 50). Jej założycielem jest Amancio Ortega, uznawany za najbogatszego człowieka w Hiszpanii.

Inditex jest pierwszą, jeśli chodzi o wielkość sprzedaży, siecią w Europie. Według danych z 2010 roku obroty grupy Inditex wyniosły – 12,5 mld dol. Kolejne miejsca zajmują H&M – 11,4 mld, Marks & Spencer – 9 mld dol., C&A – 6,6 mld dol. i Next – 3,7 mld dol.