Focus Park Bydgoszcz

– Decyzję o zwrocie działki  miastu podjęła rada nadzorcza Śląsk Wrocław SA. Teren wrócił w posiadanie miasta i jest przygotowany do wyceny przez biegłego rzeczoznawcę. Termin przetargu będzie znany za około miesiąc. Nabyciem obszaru zainteresowanych jest trzech dużych deweloperów – wyjaśnia w rozmowie z Retailnet.pl Paweł Czuma, rzecznik prezydenta Wrocławia.

 Przypomnijmy, działkę dzierżawił WKS Śląsk Wrocław należący do milionera Zygmunta Solorza-Żaka. Miał on na niej wybudować galerię handlową. Projekt nie został jednak zrealizowany. Grunt o powierzchni 66,2 tys. mkw. wrócił do dyspozycji miasta. Jest to teren przeznaczony wyłącznie pod budowę centrum handlowego. Ostateczne porozumienie w sprawie zwrotu działki pod budowę galerii handlowej w sąsiedztwie Stadionu Miejskiego we Wrocławiu podpisano z początkiem lutego 2012.

WKS Śląsk Wrocław SA planował tu budowę obiektu w którym znaleźć się miało blisko 60 tys. mkw. powierzchni handlowej. Zakładano, że w obiekcie znajdzie się hipermarket oraz 150 sklepów, , restauracji i punktów usługowych. Na terenie kompleksu zaplanowano także powstanie salonów fitness & Spa, toru bowlingowego oraz centrum rozrywki z wielosalowym kinem.