GTC nie rezygnuje z budowy galerii w Miasteczku Wilanow

Nowym przewodniczacym Rady Nadzorczej GTC SA został Alain Ickovicks, dotychczasowy wieloletni członek rady nadzorczej spółki. Jak informuje zarząd GTC w komunikacie, powodem rezygnacji Eli Alroy’a jest podjęcie decyzji o przejściu na emeryturę.Eli Alroy złożył rezygnację ze stanowiska członka rady nadzorczej GTC ze skutkiem na dzień 6 kwietnia 2012 roku.

Eli Alroy pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej przez 18 lat. – Przewodzenie GTC było wspaniałym doświadczeniem, gdyż pozwoliło mi na aktywne uczestnictwo w przemianach gospodarczych w poszczególnych krajach regionu. Jednocześnie, wymagało jednak wielu osobistych poświęceń, a zwłaszcza ciągłej rozłąki z domem i rodziną. Nadszedł moment, w którym zdecydowałem, że zarówno moim najbliższym, jak i mnie samemu należy się zmiana – tłumaczy swoją decyzję Eli Alroy. Obecny zespół zarządzający posiada wizję, plan działania oraz narzędzia, które umożliwią mu sprawne prowadzenie firmy w najbliższych latach – dodaje.

Alain Ickovics, który od 6 kwietnia 2012 roku przejmie funkcję przewodniczącego rady nadzorczej GTC S.A. posiada tytuł B.S.C. Industrial Engineering na Israel Insitute of Technology oraz uzyskał tytuł M.B.A. na Columbia University Graduate School of Business. W latach 1984-1990 pracował w nowojorskim Citibanku, w którym zajmował różne stanowiska w departamencie finansowania nieruchomości, w tym stanowisko zastępcy dyrektora. W latach 1994-2002 pełnił funkcję prezesa zarządu GTC S.A. Od 2006 roku jest prezesem zarządu Kardan N.V. oraz członkiem organów nadzorczych w Grupie Kardan. Dwa tygodnie temu, Alain Ickovics ogłosił zamiar ustąpienia ze stanowiska w zarządzie Kardan N.V.