Lynx Optique otwiera nowy salon

Hiszpańska grupa Inditex jest właścicielem ośmiu marek: Zara, Zara Home, Pull&Bear, Stradivarius, Bershka, Massimo Dutti, Oysho, Uterqüe. Grupa poinformowała o swoich planach rozwoju na 2012 rok. Wynika z nich, że zamierza ona zwiekszyć liczbę wszystkich sklepów o kolejnych 480 – 520 placówek. Inditex nie zdradza jednak dalszych szczegółów. 

Inditex na koniec 2011 roku miał 5,527 tys. sklepów, czyli o 483 lokale więcej niż rok wcześniej. Grupa uruchomiła nowe salony sprzedaży na 49 rynkach, w tym pięciu nowych (Australia, Tajwan, Azerbejdżan, RPA i Peru). Najwięcej, bo 131 sklepów uruchomiono w Chinach. Jeżeli chodzi o rynek europejski, to najwięcej nowych sklepów otwarto w Polsce (50), Rosji (49), Rumunii (21) i Turcji (21). W sumie w Europie uruchomiono 232 sklepy.

Wynik zeszłorocznej ekspansji grupy Inditex w Polsce to: siedem nowych sklepów marki Zara, siedem Massimo Dutti, osiem Bershka, osiem Pull&Bear, osiemnaście Stradivarius, jeden Zara Home i jeden Oysho. Pochodząca z Hiszpanii firma ma już około 170 sklepów w Polsce.