Stara Mydlarnia otworzyła 8 sklep franczyzowy

Sieć sklepów z odzieżą i galanterią skórzaną Ochnik uruchomiła w marcu 2012 roku swój pierwszy zagraniczny salon w Lohr Center Koblenz w Niemczech. Salon ma powierzchnie 90 mkw. Jak informuje Arkadiusz Konarski, dyrektor ds. rozwoju salonów firmowych – w Niemczech planujemy otworzyć trzy salony w różnych miastach. Wszystkie punkty zostaną zlokalizowane w galeriach lub centrach handlowych. Nie wiem dokładnie, czy to nastąpi w tym roku. Najpierw musimy sprawdzić jaka  będzie rentowność nowo powstałego punktu.

W Polsce firma Ochnik Sp. o.o. w 2012 roku otworzy dwa sklepy w galeriach handlowych m.in. Outlet Park w Szczecinie i City Center Rzeszów.

Firma została utworzona w 1989 roku i zajmuje się projektowaniem i sprzedażą odzieży oraz galanterii skórzanej dla kobiet i mężczyzn. Obecnie w ramach sieci funkcjonują 64 salony firmowe, w tym dwa salony franczyzowe. Sklepy są zlokalizowane w galeriach i centrach handlowych w całej Polsce (najwięcej znajduje się w woj. mazowieckim i śląskim). Produkty marki Ochnik można także kupić za pośrednictwem firmowego sklepu internetowego, który funkcjonuje od 2009 roku. Siedziba firmy mieści się w Garwolinie.