Wizualizacja Gemini Park Bielsko-Biała po rozbudowie

Według wstępnych szacunków finansowych opublikowanych w dniu 16 kwietnia 2012 roku w raporcie bieżącym, Intersport Polska SA osiągnęła w I kwartale 2012 roku przychody netto ze sprzedaży w wysokości 63.2 mln zł, co stanowi wzrost o 19,1 proc. w porównaniu do I kwartału 2011 roku (było 53.1 mln zł).

Narastająco w okresie od stycznia do marca 2012 roku spółka wypracowała zysk brutto w wysokości 3.4 mln zł, który jest wyższy o 685 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Tegoroczny zysk brutto jest najlepszym wynikiem pierwszego kwartału w historii spółki.

Zdaniem zarządu rekordowy wynik jest głównie rezultatem wzrostu obrotów na porównywalnych salonach przy jednoczesnym utrzymaniu kosztów działalności na poziomie ubiegłego roku.

W I kwartale 2012 roku wzrost przychodów w salonach Intersport był wynikiem korzystnej aury zimowej. Sprzedaż generowana była głównie przez sezonowy asortyment, czyli odzież, sprzęt i akcesoria narciarsko-snowboardowe. Jednocześnie w tym okresie odnotowano wzrost sprzedaży w całorocznych grupach towarowych takich jak: turystyka, buty sportowe, fitness, pływanie i team sport.

Narastająco w okresie od stycznia do marca 2012 roku Spółka odnotowała EBITDĘ w wysokości 5,6 mln zł, która jest o 115 proc. wyższa od wypracowanej w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Szczegółowy raport finansowy za I kwartał 2012 roku zostanie opublikowany w dniu 15 maja 2012 roku.

Spółka Intersport Polska SA jest siecią sklepów sportowych. Obecnie posiada 30 salonów zlokalizowanych w 19 największych miastach Polski. Łączna powierzchnia sprzedaży wynosi blisko 32 tys.mkw.

Podstawowa działalność firmy polega na sprzedaży detalicznej markowego sprzętu sportowego w specjalistycznych sklepach o dużej powierzchni zlokalizowanych w wybranych centrach handlowych. Sklepy sieci znajdują się m.in. w warszawskich galeriach Złote Tarasy, Sadyba Best Mall i Arkadia, wrocławskich: Magnolia Park, Pasaż Grunwadzki oraz poznańskich: Stary Browar, Galeria Pestka, CH M1 Poznań. Zarząd spółki zapowiada, że w 2012 roku planuje otworzyć nowe sklepy w kieleckiej Galerii Korona oraz w Galerii NoVa Park usytuowanej w Gorzowie Wielkopolskim.