Wizualizacja centrum handlowego w Starachowicach

Spółka TriGranit  samodzielnie komercjalizuje swoją sztandarową inwestycję – Poznań City Center. Kompleks będzie się składać z galerii handlowej oraz zintegrowanego z nią centrum komunikacyjnego. Pierwsza część inwestycji: dworzec oraz  przestrzeń dworcowa zostanie oddana do użytku na początku czerwca 2012. Druga: centrum handlowe o powierzchni około 58 tys. mkw., będzie oddana do użytku  w trzecim kwartale 2013 roku.

– TriGranit zawsze samodzielnie prowadzi komercjalizację wszystkich swoich projektów, choć współpracujemy z doradcami, np. z Cushman & Wakefield czy Jones Lang LaSalle. Uważamy, że to dużo bardziej skuteczna forma współpracy z najemcami. A i oni też preferują ten system. Wolą negocjować bez udziału pośredników i agentów – powiedział w wywiadzie dla Shopping Center Poland, Aleksander Kowalski, Leasing Director, TriGranit Management Corporation.

Półtora roku po rozpoczęciu komercjalizacji, spółka ma zakontraktowane 65 proc. powierzchni najmu. 40 procent ma już najemców, a kolejne 25 proc. jest zarezerwowane i potwierdzone listami intencyjnymi.

Wśród najemców modowych znajdują się takie sieci jak m.in H&M, Reserved, KappAhl, Diverse, Terranova, CCC oraz Grupa Alshaya. Wśród anchorów znajdą się także Saturn czy Superpharm, a także najbardziej znane sieci gastronomiczne (  McDonald’s, KFC, Burger King, Restauracja Olimp, Thai Wok), które zostaną rozlokowane w dwóch strefach food court, które znajdą się na terenie kompleksu.

Jakich najemców jeszcze pozyskał TriGranit i jak negocjuje się umowy najmu z największymi międzynarodowymi sieciami pytamy Aleksandra Kowalskiego, Leasing Director’a, TriGranit Management Corporation w najnowszym wydaniu magazynu Shopping Center Poland.