9 restauracji Olimp w galeriach handlowych

W połowie maja 2012 Grupa Gastromall otworzy restaurację Olimp w centrum handlowym Korona Kielce. Nowa restauracja będzie dziewiątym punktem sieci, a zarazem drugim działającym na zasadzie franczyzy. – Pierwszy lokal franczyzowy, o powierzchni 70 mkw. uruchomiliśmy w galerii Arena w Gliwicach. W planach na 2012 rok są kolejne restauracje na terenie Małopolski, Śląska i Podkarpacia – powiedziała redakcji z Retailnet.pl Izabela Domaradzka, koordynator projektów w Grupie Gastromall.

Grupa Gastromall działa na rynku gastronomicznym od 1995 r. Celem strategicznym firmy jest tworzenie sieci restauracji, kawiarni i lodziarni oraz nowych konceptów gastronomicznych. Większość punktów gastronomicznych Grupy Gastromall mieści się w krakowskich galeriach handlowych. Obecnie sieć restauracji Olimp liczy 9 punktów z czego 2 funkcjonują w formie franszyzy. Średnia powierzchnia otwieranych restauracji wynosi 70-100 mkw.

W planach Grupy Gastromall na lata 2012-2013 znajduje się wprowadzenie do menu Olimpu żywności prozdrowotnej i dietetycznej, co ma przycignąć do restauracji sieci nową grupę klientów.