Wizualizacja CH Europa Centralna

Nowy market Saturn w Centrum Handlowym Europa Centralna w Gliwicach zajmie powierzchnię ponad 3,7 tys. mkw. Planowany termin uruchomienia sklepu to grudzień 2012 roku. Będzie to 18. salon ze sprzętem RTV AGD tej sieci w Polsce.

– Bardzo się cieszymy, że przyciągnęliśmy Saturn do Europy Centralnej. Marka ma wspaniały profil i doskonałą reputację w branży sprzedaży produktów elektroniki użytkowej, Saturn jest ważną częścią naszej oferty w Parku Handlowym – mówi Peter Evans, dyrektor ds. leasingu Helical Poland.

– Otwarcie każdego sklepu to wielkie wyzwanie, a jednocześnie radość, że możemy dotrzeć z naszą ofertą do kolejnej grupy konsumentów. Szczególnie ważne jest zbudowanie wykwalifikowanego zespołu, który będzie w stanie zapewnić naszym klientom profesjonalną obsługę na najwyższym poziomie. – mówi Wojciech Lisiecki, dyrektor marketu Saturn w Gliwicach.

Sieć sklepów Saturn powstała w 1961 roku w Niemczech. Obecnie sieć jest obecna w 12 krajach Europy. Do Polski marka rozpoczęła działalność w 2004 roku. Obiekt w Gliwicach będzie 243. sklepem sieci.

Europa Centralna, centrum handlowe budowane przez spółkę Helical Poland w Gliwicach będzie miało 67 tys. mkw. powierzchni najmu. Jest ono obecnie skomercjalizowane w około 80 proc. Do kluczowych najemców Europy Centralnej należą m.in.: Castorama, Tesco Extra, Jula, RTVEuroAGD, Ski Team, Smyk, Reserved, H&M, KappAhl, Cubus, Lindex, Empik, CCC, Solar, Promod, Kakadu, Douglas oraz Super-Pharm.

Generalnym wykonawcą projektu jest Polimex-Mostostal, a całkowita wartość inwestycji przekracza 150 millionów euro. Otwarcie centrum jest planowane na jesieni 2012 roku.

Za wynajem powierzchni odpowiedzialny jest zespół Helical Poland we współpracy z firmą Jones Lang LaSalle i Cushman & Wakefield.