Wizualizacja CHR Sukcesja

Fabryka Biznesu sp. z o.o. podpisała umowę z firmą Mirbud SA dotyczącą generalnego wykonawstwa Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja w Łodzi wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Wartość umowy opiewa na kwotę  około 267 mln zł.

Strony ustaliły, iż roboty będące przedmiotem umowy, w tym uzyskanie pozytywnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, zostaną zakończone w terminie do dnia 15 września 2014 roku.

Sukcesja ma być miejscem nie tylko robienia zakupów, ale przede wszystkim spędzania wolnego czasu,  dlatego – oprócz galerii handlowej (172 sklepy i punkty usługowe) – znajdzie się w niej duża strefa rozrywkowo-rekreacyjna m.in. z 9-salowym multipleksem Helios, parkiem rozrywki i placem zabaw, a także hotel klasy biznesowej i dwupoziomowy parking. Powierzchnia użytkowa wyniesie prawie 121 tys. mkw., a najmu około 51 tys. mkw.

Obiekt będzie wybudowany na ponad 3-hektarowej działce blisko ścisłego centrum miasta, kampusu Politechniki Łódzkiej, Międzynarodowych Targów Łódzkich i nowego osiedla mieszkaniowego.

Projekt architektoniczny został dostosowany do wymogów międzynarodowego certyfikatu BREEAM i zatwierdzony przez BRE Global Ltd. Inwestorem zastępczym jest spółka Metro Properties. Budowa ma się rozpocząć w tym roku, a oddanie do użytku przewidziane jest w 2014 r.

Właścicielem obiektu jest spółka Fabryka Biznesu.