Wizualizacja galerii w Pile

Zarząd Rank Progress SA poinformował o przejęciu przez jej spółkę zależną udziałów w Gemar – Umech sp. z o.o. Dzięki temu Rank Progress nabył grunt w miejscowości Piła, którego użytkowanie wieczyste posiada przejmowana spółka.

Na tej nieruchomości powstanie galeria handlowa. Rozpoczęcie budowy obiektu planowane jest jeszcze w 2012 roku. Otwarcie obiektu ma nastąpić w III kwartale 2014 roku, znajdą się m.in. hipermarket spożywczy oraz market budowlany.

Całkowita powierzchnia galerii to 34,5 tys. mkw. Dla klientów przewidziany jest także parking – na 800 miejsc. Obiekt ulokowany będzie w samym centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie dworców autobusowego i kolejowego. Będzie to jedyne centrum handlowe w promieniu kilkudziesięciu kilometrów, z tak bogatą ofertą.

Z informacji od inwestora, wynika, że obiekt jest skomercjalizowana w niemal 90 proc. Wśród najemców znajdą się m.in. sklepy sieci Nike, Adidas, Reebok, Wrangler-Lee, a także apteka i drogeria Api Pharm, Kolporter oraz punkt sieci Play.