W Płocku powstanie kompleks handlowy
W Płocku powstanie kompleks handlowy

Urząd Miasta Płock przedstawił projekt nowej inwestycji, która ma zostać zrealizowana do końca 2013 roku. Na obszarze w rejonie Trasy Popiełuszki i ronda Wojska Polskiego powstaną dwa markety Leroy Merlin oraz Decathlon. Inwestorem jest Tryboń – Projektowanie i Powiernictwo Inwestycyjne sp. z o.o.

Leroy Merlin wybuduje na obszarze o wielkości blisko 5 ha  obiekt o powierzchni handlowej sięgającej 10 tysięcy metrów kwadratowych. Będzie to jeden z największych marketów sieci w Polsce i zostanie podzielony  na 13 działów handlowych. W planach przewidziano  także 550 miejsc parkingowych. Drugim sklepem będzie Decathlon o powierzchni ok. 3 tys. mkw.

W ramach inwestycji został zaprojektowany i będzie wybudowany także nowy układ drogowy. Powstaną nowe jezdnie, rondo oraz wiadukt nad Trasą Popiełuszki. W obrębie CH Graniczna powstanie łącznie 921 nowych miejsc parkingowych. Jak poinformowali przedstawiciele UM Płock prowadzone są rozmowy z kolejnymi potencjalnymi operatorami handlowymi m.in. z branży spożywczej, chcącymi rozpocząć działalność na terenie kompleksu.

– Niezmiernie się cieszę, że kolejni inwestorzy pojawiają się w Płocku. Szczególnie ważne jest dla nas stworzenie przez Państwa 200 nowych miejsc pracy w perspektywie nadchodzącego roku. Także nowy układ komunikacyjny, który powstanie w związku z budową CH Graniczna wpisuje się idealnie w perspektywę rozwoju tej części miasta – powiedział podczas konferencji prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Za opracowanie projektu odpowiada Biuro Projektowe Budoplan. Inwestor – Tryboń Projektowanie i Powiernictwo Inwestycyjne to spółka założona przez Krzysztofa Trybonia. Na liście zrealizowanych przez spółkę inwestycji są zarówno projekty mieszkaniowe jak i obiekty handlowe, usługowe, użyteczności publicznej i przemysłowe.