Galeria Katowicka
Galeria Katowicka

Z początkiem lutego 2013 roku rozpoczął działalność podziemny, przelotowy terminal autobusowy w Katowicach. Tym samym zakończył się drugi etap budowy wielofunkcyjnego kompleksu komunikacyjno-handlowo-biznesowego realizowanego przez Neinver Polska.

Oddanie do użytku terminalu dla autobusów komunikacji miejskiej wraz z podziemnym 300-metrowym odcinkiem ulicy Dworcowej, jest kolejnym etapem realizacji sztandarowej inwestycji Neinver Polska – Galerii Katowickiej. Pierwszym etapem było w październiku 2012 r. otwarcie katowickiego dworca kolejowego, który jest obecnie jednym z najnowocześniejszych dworców w Polsce.

– Terminal autobusowy, z którego będzie odjeżdżało codziennie ponad 500 autobusów, jest zlokalizowany bezpośrednio pod dworcem kolejowym, w sąsiedztwie Galerii Katowickiej. Od 2 lutego pasażerowie komunikacji miejskiej korzystają z 10 podświetlonych i wyraźnie oznakowanych przystanków funkcjonujących na wyspie połączonej trzema wejściami z halą dworca kolejowego – wyjaśnia Monika Olejnik-Okuniewska z firmy Neinver Polska.

Budowa Galerii Katowickiej, powstającej w ramach wielofunkcyjnego kompleksu komunikacyjno-handlowo-biznesowego, rozpoczęła się w grudniu 2010 r. Termin zakończenia budowy Galerii Katowickiej wraz z podziemnym parkingiem dla 1200 samochodów, zostanie ogłoszony wiosną tego roku. W galerii będzie funkcjonowało 250 sklepów, punktów usługowych, kawiarni i restauracji, a także supermarket.

Spółka Neinver jest inwestorem, deweloperem i zarządcą nieruchomości. Pod marką Factory Neinver wprowadził koncepcję centrum outlet do Hiszpanii i Polski. W 2009 roku firma skonsolidowała swoje centra outlet w Portugalii, Niemczech i Włoszech, wprowadzając nową markę The Style Outlets.

Neinver zarządza IRUS European Retail Property Fund.