Stanisław W. Lessaer, wiceprezes i główny projektant P.A. Nova SA

– Galeria Galena będzie pierwszym tej klasy obiektem handlowym w 100 tys. Jaworznie. Galeria jest zlokalizowana na pograniczu dwóch bardzo mocnych ośrodków miejskich. W zasadzie z Katowic i Krakowa w ciągu 20-30 minut można dojechać do obiektu – powiedział portalowi Retailnet Stanisław W. Lessaer, wiceprezes i główny projektant P.A. Nova SA .

– W Galerii Galena na poziomie parteru znajdzie się duży najemca spożywczy. Na kondygnacji górnej w części frontowej zlokalizowane będą przede wszystkim sklepy modowe, stanowiące funkcje ankorów. Natomiast w części tylnej kompleks kinowy, gastronomiczny, a także sklep z elektroniką.

– Obecnie pracujemy nad wnioskiem o pozwolenie na budowę, który planujemy złożyć w kwietniu lub maju. Z jednej strony jesteśmy w komfortowej sytuacji, ponieważ P.A. Nova jest developerem, projektantem i generalnym wykonawcą. Z drugiej strony mamy świadomość nie tylko możliwości i marzeń, ale również realiów rynkowych. Około 60 proc. powierzchni handlowej w galerii jest już zakontraktowana – dodał Stanisław W. Lessaer.

Galeria Galena powstanie w śródmieściu Jaworzna, na działce o powierzchni 6,1 ha. Obiekt będzie położony naprzeciwko Hali Widowiskowo-Sportowej, przy ulicy Rzemieślniczej. Dwukondygnacyjna galeria o łącznej powierzchni najmu blisko 45 tys. mkw. pomieści około 130 sklepów i punktów usługowych. W obiekcie sklep DIY i operator spożywczy zajmą łącznie 16 tys. mkw. Dostępny będzie również podziemny parking na około 820 samochodów. Planowane otwarcie Galerii Galena to 2014 rok.

P.A. Nova SA oferuje kompleksową obsługę inwestycji budowlanych. Spółka posiada również własne obiekty handlowe. Są to galerie i parki handlowe w miejscowościach do 100 tys. mieszkańców: w Przemyślu, Kędzierzynie Koźlu, Kluczborku, Stalowej Woli, Chorzowie, Raciborzu i Andrychowie.