Piotr Kaszyński, partner, dyrektor działu powierzchni handlowych Cushman & Wakefield

– Zainteresowanie polskim rynkiem obiektów komercyjnych było, jest i będzie. Natomiast zmieniły się oczekiwania i parametry. Inwestorzy dostrzegają jakość projektów komercyjnych w Polsce – powiedział portalowi Retailnet Piotr Kaszyński, partner, dyrektor działu powierzchni handlowych w Cushman & Wakefield.

– Obecnie większość z nich szuka najlepszych nieruchomości tylko w ośmiu głównych miastach, o wysokim stopniu wynajęcia, gdzie małe jest prawdopodobieństwo spadku czynszu i pojawienia się pustostanów. Gotowi są zapłacić więcej w zamian za stabilny przychód generowany z obiektu oraz możliwość podnoszenia stawek czynszowych wynikających z rosnących obrotów. Natomiast zainteresowanie obiektami drugiej kategorii jest ograniczone – dodał Piotr Kaszyński.

Cushman & Wakefield jest firmą świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Reprezentuje klientów na każdym etapie procesu najmu i inwestycji w nieruchomości oraz cieszy się silną pozycją na najważniejszych rynkach świata, o czym świadczy udział firmy w wielu istotnych transakcjach nieruchomościowych. Firma Cushman & Wakefield została założona w 1917 r. i obecnie zatrudnia ponad 15 tys. pracowników w 253 biurach w 60 krajach.