Galeria Wileńska
Galeria Wileńska

Na terenie Warszawy Wileńskiej rozpoczęła się przebudowa strefy restauracyjnej. Prace potrwają około pięciu miesięcy, ich zakończenie przewidziane jest na pierwszy kwartał 2014 roku. Szacowana wartość inwestycji to ok. 7 mln zł.

W skład nowej strefy restauracyjnej wejdą najemcy m.in.: KFC, Burger King, McDonald’s oraz inne cenione na rynku marki gastronomiczne, jak również sklep ze zdrową żywnością Organic Market.

Przetarg na generalnego wykonawcę prac wygrała firma Awbud, koncepcja architektoniczna powstała w pracowni Benoy, natomiast autorem projektu przetargowo-wykonawczego jest firma Apmd.

Podczas trwania prac remontowych lokale gastronomiczne na pierwszym piętrze będą działać normalnie. Tak długo, jak to możliwe, będzie funkcjonował McDonald’s, którego modernizacja jest planowana w drugiej fazie przebudowy.

Większość prac będzie wykonywana w nocy, tylko te niezakłócające funkcjonowania centrum będą odbywać się w dzień. Zarządca Warszawy Wileńskiej dołoży, jak poinformowano, wszelkich starań, żeby ewentualne utrudnienia i niedogodności dla lokali najemców, szczególnie tych mieszczących się w bezpośrednim sąsiedztwie strefy restauracyjnej, były jak najmniej uciążliwe.

W wyniku przebudowy centrum zyska także nowe schody ruchome, usprawniające komunikację między pierwszym a drugim piętrem, będzie miał również miejsce całkowity remont toalet na poziomie drugim – nowe zostaną wykonane w najwyższym, nowoczesnym standardzie oraz wzbogacone o pokój pielęgnacyjny dla rodzica z dzieckiem.