Jones Lang LaSalle ogłosił strategiczne zmiany w strukturze firmy w Polsce. W odpowiedzi na potrzeby rynku w organizacji zostanie wyodrębniony wyspecjalizowany dział obsługi gruntów inwestycyjnych (Land Advisory team), zarówno handlowych, biurowych, jak i hotelowych czy mieszkaniowych.

W jego skład wejdą zarówno specjaliści z tego obszaru już pracujący w firmie – Mateusz Dembiński i Marta Sikora-Drozda, jak i nowo zatrudnieni. Na czele działu stanie Daniel Puchalski, jeden z najbardziej doświadczonych ekspertów z tego obszaru w Polsce. Do zespołu dołączy również Joanna Kowalska, odpowiedzialna za przygotowywanie analiz, badania rynku oraz koordynację prac działu.

– Chcemy rozszerzyć i skoncentrować ekspertyzę z obszaru gruntów inwestycyjnych w jednym wyspecjalizowanym departamencie. Powstanie nowego działu pozwoli na szybsze i bardziej efektywne realizowanie projektów dla naszych klientów w obszarze gruntów inwestycyjnych, a także umożliwi istotne zwiększenie obecności firmy w tym segmencie rynku nieruchomości. Obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na strategiczne usługi doradztwa w segmencie terenów inwestycyjnych, spodziewamy się też stopniowego wzrostu zainteresowania deweloperów i inwestorów zakupami działek inwestycyjnych. Nowy zespół wyodrębniony w strukturze firmy pod kierownictwem Daniela Puchalskiego będzie miał za zadanie w pełni odpowiedzieć na te potrzeby rynku – mówi Tomasz Trzósło, Dyrektor Zarządzający Jones Lang LaSalle w Polsce

Eksperci Jones Lang LaSalle oceniają potencjał rynku gruntów inwestycyjnych oraz doradztwa w tym zakresie na ok 3,5 mld zł w ciągu najbliższych 3-4 lat.

Portfolio usług świadczonych przez nowy dział w strukturze Jones Lang LaSalle obejmie m.in. wsparcie przy wyszukiwaniu i zakupie terenów inwestycyjnych, przygotowanie działek do sprzedaży, w tym uzyskanie wszystkich niezbędnych zezwoleń, koordynację prac architektów, inżynierów i prawników zaangażowanych w projekt, doradztwo w planowaniu wykorzystania danego terenu i nadaniu mu nowej funkcji, zarządzanie dokumentacją, analizy finansowe oraz badania rynku. Zespół będzie realizował projekty z zakresu obsługi gruntów pod inwestycje biurowe, handlowe, hotelowe, a także mieszkaniowe. Jako Dyrektor Działu Obsługi Gruntów Inwestycyjnych Daniel Puchalski będzie odpowiedzialny za nadzór nad pracami departamentu, pozyskiwanie nowych klientów oraz opiekę nad klientami i projektami kluczowymi.

Przed dołączeniem do zespołu Jones Lang LaSalle, Daniel Puchalski związany był przez ponad 6 lat z Colliers International, w którym zarządzał pracami Działu Gruntów Inwestycyjnych.