Firma Inditex zdecydowała się na otwarcie kolejnych sklepów online marki Stradivarius. W ostatnich dniach ruszyły bowiem sklepy internetowe tej marki w aż 6 kolejnych krajach naszego kontynentu.

Sklepy online Stradivarius pojawiły się w Austrii, Belgii, Irlandii, Luxemburgu, Holandii i Wielkiej Brytanii. Przedstawiciele firmy Inditex twierdzą, że jest to kamień milowy w rozwoju miltichannel retailing marki.

Do tej pory Stradivarius umożliwiał zakupy w takich krajach jak: Hiszpania, Polska, Niemcy, Francja, Włochy, Portugalia i Irlandia.

Sklepy internetowe Stardivarius są zaprojektowane w taki sposób, by klientki mogły robić w nich zakupy intuicyjnie. Kupujący mają do swojej dyspozycji wiele zdjęć produktów, pełny lookbook, a także materiały wideo. Sklep oferuje automatyczną podpowiedź, która pozwala odpowiednio dobrać poszczególne elementy garderoby oraz kolory.

Obecnie na całym świecie działają 794 sklepy sieci Stradivarius. W Polsce do tej pory zostały otwarte 63 salony tej marki. Wszystkie działają na terenie centrów handlowych.

Grupa Inditex jest właścicielem marek: Zara, Bershka, Pull&Bear, Massimo Dutti, Zara Home, Uterqüe, Oysho.