eBay ecommerce
eBay

Miasto Bangalore w południowych Indiach to koleje miejsce, w którym eBay chce pracować nad rozwiązaniami technologicznymi dla swoich platform aukcyjnych. Koncern właśnie otworzył tam Centrum Rozwoju i będzie współpracował z platformą płatniczą PayPal.

W liczącym 14 tys. metrów kwadratowych centrum prace znajdzie docelowo 1000 inżynierów zajmujących się m.in. rozbudową platform i aplikacji, inżynierią jakości, grafiką, czy bezpieczeństwem transakcji w serwisach prowadzonych przez amerykańskiego giganta. Pozostałe międzynarodowe centra technologiczne eBay mieszczą się m.in. w Austin, San Francisco, Bostonie, Berlinie, Singapurze, Szanghaju, Seattle i Nowym Jorku.

Rozbudowa globalnej sieci centrów jest wynikiem coraz większej konkurencji na rynku platform płatniczych, oraz szybkiego rozwoju serwisów handlowych eBaya na całym świecie. „PayPal rozwija się w zawrotnym tempie. Stąd nasza decyzja o współpracy. Aby nadążyć za rosnącymi potrzebami sięgamy po najlepszych ekspertów od oprogramowania, którzy mogą nam pomóc w tworzeniu przyszłości handlu w sieci” – podaje eBay w komunikacie.

EBay technologicznie wszedł do Indii w 2005 roku. Obecnie firma prowadzi podobne, międzynarodowe centrum technologiczne w mieście Ćennaj w indyjskim stanie Tamil Nadu, gdzie zatrudnia 2 tyś osób, a także lokalny oddział w Bombaju.

“Indie to świetne miejsce do rozwijania potencjału technologicznego firmy. Wiedza i doświadczenie pracujących tu inżynierów to kluczowy element naszego sukcesu w długim terminie” – uważa Ken Moss, vice prezes eBay ds. technologii i nauki. Zachodnie firmy często wybierają na swoje centra technologiczne właśnie Bangalore, które uchodzi powszechnie za hinduską Dolinę Krzemową.