Nowy koncept sklepu CCC w CH Auchan Częstochowa

Sklep CCC w galerii CH Auchan Częstochowa przeniósł się do nowego, większego lokalu. Od 27 września zajmuje powierzchnię 560 mkw. Nowy salon jest nie tylko większy, lecz także prezentuje wnętrza urządzone według nowego konceptu marki CCC.

Nowy koncept to charakterystyczny design wnętrza nawiązujący do naturalnych materiałów i barw ziemi. W lokalu zastosowano specjalne oświetlenie oraz wygodne stanowiska do przymierzenia obuwia. Sklep CCC jest najemcą w CH Auchan Częstochowa od 2009 roku.

CCC SA jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia oraz jego największym producentem w Polsce. Grupa CCC to ponad 700 sklepów zlokalizowanych w nowoczesnych centrach i galeriach handlowych w 14 krajach, własna fabryka butów skórzanych, 7 tys. pracowników, i 25 mln par butów sprzedawanych w ciągu roku. Udział Grupy CCC w rozdrobnionym rynku obuwia w Polsce jest szacowany na 17-18 proc.

CCC oferuje produkty w sklepach własnych w Polsce, na Słowacji, na Węgrzech, w Czechach, Austrii, Słowenii, Chorwacji i Turcji oraz w sklepach franczyzowych w krajach nadbałtyckich, Rosji, na Ukrainie, w Rumunii i Kazachstanie. Strategia Grupy CCC zakłada osiągnięcie pozycji lidera w krajach Europy Środkowej przy zachowaniu wysokich parametrów rentowności i zwrotu z kapitału własnego. W latach 2013-2015 Grupa CCC planuje powiększenie powierzchni handlowej o ponad 80 proc. (ponad 150 tys. mkw.). Bardzo dobra sytuacja finansowa, niski poziom długu oraz jasna i klarowna wizja rozwoju pozwala myśleć spółce również o podbijaniu nowych rynków.

CCC działa w oparciu o zasadę „house of brands”, polegającą na sprzedaży wielu marek obuwia pod jednym dachem. Największą popularnością w CCC cieszy się skórzana marka obuwia Lasocki. W okresie jednego roku firma oferuje ponad cztery tysiące wzorów. Każda kolekcja obejmuje modele casualowe oraz klasyczne obuwie dla kobiet i mężczyzn i dzieci.

Centrum Handlowe Auchan Częstochowa przy ul. Krakowskiej 10 w Poczesnej koło Częstochowy powstało w 2001 roku. Osiem lat później zostało rozbudowane. W galerii znajduje się ponad 70 sklepów, w tym butiki odzieżowe, obuwnicze, z wyposażeniem i aranżacją wnętrz. Całości oferty dopełniają punkty usługowe oraz restauracje i kawiarnie. Na terenie centrum znajdują się również hipermarket Auchan, Leroy Merlin, Decathlon oraz stacja benzynowa. Centrum handlowe posiada 1460 miejsc parkingowych, w tym 40 dla osób niepełnosprawnych.