Poznań jest drugim – po Warszawie – miastem w Polsce, w którym otwarto sklep sieci zoologicznej Maxi Zoo.

Klienci Parku Handlowego Franowo w Poznaniu mogą już korzystać z szerokiej oferty produktów dla zwierząt domowych sieci Maxi Zoo. Obejmuje ona asortyment od pokarmu po wyposażenie, zabawki i akcesoria. Dzięki powierzchni 500 mkw. jest to największy sklep zoologiczny w Poznaniu.

– O takiej lokalizacji przesądziła przede wszystkim duża liczba potencjalnych klientów – mówi Wojciech Kamiński, dyrektor zarządzający Maxi Zoo w Polsce. – Mamy nadzieję, że bliskość niemieckiego rynku, skąd wywodzi się sieć, wpłynie na dobrą rozpoznawalność marki także w Wielkopolsce.

Obecnie w 12 krajach Europy istnieje około 1300 specjalistycznych sklepów zoologicznych działających pod marką Fressnapf, w tym ponad 800 w Niemczech. W wielu krajach, w tym w Polsce, są one znane właśnie jako Maxi Zoo.

Maxi Zoo jest kolejnym najemcą w nowym budynku Parku Handlowego Franowo, który udostępni swoją ofertę poznaniakom i Wielkopolanom. W pasażu, którego wielkie otwarcie odbyło się w ostatnim tygodniu września 2013 r., znajdują się sklepy takich marek jak Jula, Bel-Pol, RTV Euro AGD, Sports Direct, Jysk i Smyk.

– Zapewniamy naszym klientom bogaty wybór produktów najwyższej jakości, a Maxi Zoo doskonale uzupełni ofertę Parku Handlowego Franowo – dodaje Andrzej Hnatiuk, kierownik Parku Handlowego Franowo.

To nie jedyne zmiany w Parku Handlowym Franowo. W galerii na terenie centrum, w której znajduje się m.in. Carrefour, działa już nowy salon firmowy Biura Podróży Itaka.

Po trwającej 2,5 roku rozbudowie, klienci Parku Handlowego Franowo mają do dyspozycji 80 tys. mkw. powierzchni handlowej, na której łącznie znajdzie się 29 sklepów – w tym wielkopowierzchniowych.