Plac Vogla
Plac Vogla

Plac Vogla, mający powstać w warszawskim Wilanowie obiekt handlowo-usługowy Ghelamco, właśnie pozyskał pierwszego najemcę – Alma Market SA. Umowa została zawarta na okres 10 lat. Delikatesy zajmą ponad 1,5 tys. mkw. powierzchni na terenie obiektu

Pierwszy, znaczący najemca Placu Vogla – Delikatesy Alma – to znana sieć sklepów spożywczych. Ich profil i oferta wpisują się w koncepcję Placu Vogla, dopasowaną do stylu życia świadomych konsumentów i będącą odpowiedzią na codzienne potrzeby mieszkańców dzielnicy. Obiekt pomieści ponadto różnorodne sklepy i punkty usługowe, m.in. studia urody, odnowy biologicznej i fitness, a dodatkowo zapewni bogatą ofertę kawiarnianą oraz restauracyjną. Wygoda konsumentów i oszczędność ich cennego czasu to główne wyznaczniki charakteru inwestycji.

Plac Vogla powstanie pomiędzy ulicami Sytą, Zaściankową, Łokciową i Vogla. Obiekt uzyskał właśnie prawomocne pozwolenie na budowę, której rozpoczęcie zaplanowano na 2014 rok. Budowa ma trwać ok. 7 miesięcy.

Plac Vogla zrealizowany będzie w niskiej, w większości parterowej zabudowie. Zapewni ok. 50 lokali na blisko 11 tys. mkw. powierzchni. Sklep Alma znajdzie się w centralnej części kompleksu. Podobnie jak i do pozostałych lokali w obiekcie, do Delikatesów będzie można wejść bezpośrednio z poziomu ulicy. W ramach Placu Vogla powstanie dostępny dla klientów parking na ponad 350 aut.

Poza Placem Vogla w planach Ghelamco są jeszcze dwa kolejne, kameralne obiekty usługowo-handlowe: Prochownia Łomianki i Pasaż Tukanów w Piasecznie. Wszystkie trzy inwestycje zaprojektowane są według nowej na polskim rynku koncepcji typu „open-air center” przez pracownię Arch Magic.