Biedronka - Dworzec Kraków
Biedronka - Dworzec Kraków

Jeszcze w tym roku do grona najemców na wrocławskim dworcu dołączą dwie znane marki. Podróżni będą mogli skorzystać z usług gastronomicznych restauracji Sphinx oraz zrobić zakupy w sklepie Biedronka.

Restauracja Sphinx pojawi się w ryzalicie wschodnim dworca i zostanie rozlokowana na dwóch poziomach (parter i pierwsze piętro). Jej powierzchnia wyniesie ponad 1000 mkw. Nowy lokal powiększy dotychczasową ofertę gastronomiczną dostępną na wrocławskim dworcu. Obecnie podobne usługi oferują tam m.in. Bar Tradycja oraz restauracje McDonald’s i KFC.

Sklep marki Biedronka zostanie otwarty w ryzalicie zachodnim. Powierzchnia najmu wyniesie tam ponad 500 mkw. Będzie to pierwszy operator spożywczy, który pojawi się na wrocławskim dworcu.

– Dzięki intensywnym działaniom, wciąż podnosimy stopień komercjalizacji na dworcu Wrocław Główny. Wynajęliśmy już prawie całą powierzchnię w tym obiekcie – mówi Małgorzata Szychułda, dyrektor Departamentu Komercjalizacji w PKP S.A.

– Tylko w ubiegłym roku na dworcu pojawiło się pięciu nowych najemców. Obecnie prowadzimy również negocjacje na wynajem kolejnych lokali – dodaje.

Nowi najemcy rozpoczęli już prace projektowe. Ze względu na zabytkowy charakter budynku dworca, swoją opinię musi w tym zakresie wyrazić również konserwator zabytków. Uruchomienie lokali planowane jest na przełomie II i III kwartału br.

Oprócz Biedronki i Sphinxa na dworcu pojawią się również dwa mniejsze lokale: wypożyczalnia samochodów Express oraz zakłady bukmacherskie Fortuna.