Galeria Galena
Galeria Galena

Galeria Galena, największa w historii inwestycja notowanej na GPW firmy P.A. Nova zostanie zaprezentowana podczas Shopping Center Forum 2015 Winter Edition.

Inwestorem Galerii Galena w Jaworznie jest Galeria Galena sp. z o.o. Obiekt handlowy kosztować ma 190 mln zł i zostanie oddany do użytku zgodnie z planem do końca 2015 r.

Otwarcie w listopadzie 2015

Na 31,5 tys. mkw. powierzchni znajdą się: galeria handlowa i strefa rozrywkowo-rekreacyjna. Na poziomie -1 znajdować się będzie ogólnodostępny parking na 860 miejsc. Otwarcie jaworznickiej galerii zaplanowane jest na listopad 2015.

Inwestycja została wsparta funduszem Jessica, dlatego firma jest zobowiązana m.in. do stworzenia nowoczesnej przestrzeni miejskiej, w tym kulturalno–rozrywkowej. Projekt ten ma wpłynąć na zwiększenie dostępu mieszkańców do różnorodnych form spędzania wolnego czasu.

120 sklepów i punktów usługowych

Galeria handlowa Galena powstanie w samym centrum Jaworzna przy ulicy Grunwaldzkiej w miejscu dawnego szybu kopalnianego. Znajdzie się w niej ponad 120 sklepów i punktów usługowych. Galena jest odpowiedzią na zapotrzebowanie Jaworzna, które jest ostatnim z stutysięcznych miast w Polsce, nieposiadającym galerii handlowej.

Galeria Galena będzie jednym z projektów prezentowanych podczas Shopping Center Forum 2015 Winter Edition. Szczegóły dotyczące obiektu będzie można poznać przy stoisku P.A Nova – 2.3