Outlet Center w Białymstoku
Outlet Center w Białymstoku

15 kwietnia br. otwarto nowe centrum outletowe – Outlet Center w Białymstoku, którego właścicielem jest Outlet Center Retail Management SA, sp.k., wchodząca w skład grupy deweloperskiej ADV Por Property Investment SA. To drugi tego typu obiekt na terenie wschodniej Polski.

Inwestycja docelowo pomieści blisko 100 sklepów na powierzchni najmu przekraczającej 13 tys.mkw. Cały kompleks posiada około 1,5 tys. miejsc parkingowych.

Outlet Center działać będzie w ramach parku handlowego, składającego się z funkcjonującego już marketu budowlanego Castorama, dyskontu spożywczego Biedronka i sieciowej stacji benzynowej Lotos. Uzupełnieniem tych obiektów jest właśnie Outlet Center oraz planowany wielkopowierzchniowy salon meblowy ogólnopolskiej sieci Agata Meble. Na sąsiednich działkach mieści się centrum handlu hurtowego Makro Cash&Carry oraz salony samochodowe Renault i Mercedes.

Budynek Outlet Center jest dobrze widoczny od strony Alei Jana Pawła II, która jest jedną z głównych tras wylotowych z miasta, prowadzącą w kierunku Warszawy, a także od strony Trasy Generalskiej, która pełni funkcje północnej obwodnicy miasta. W otoczeniu centrum znajdują się osiedla zabudowy wielorodzinnej, a także inne obiekty usługowe i handlowe.

Inwestorem projektu jest Outlet Center Retail Management SA, sp.k., wchodząca w skład grupy deweloperskiej ADV Por Property Investment SA, będąc jednocześnie podmiotem zależnym od Forum XXVIII FIZ. Do jej kompetencji należy rozwój obiektów handlowych typu Outlet Center. Firma zrealizowała już Outlet Center w Lublinie, a w planach ma dalszy rozwój sieci Outlet Center w innych rejonach kraju.

CBRE jest we współpracy z inwestorem wyłącznym agentem odpowiedzialnym za wynajem Outlet Center w Białymstoku.