Serenada

Trwają prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy nowego układu drogowego wokół Serenady w Krakowie. Planowana estakada połączy ulicę Bohomolca z Bora-Komorowskiego, ułatwiając komunikację północnych dzielnic z centrum miasta.

To, jak informuje redakcję Retailnet zarząd spółki Mayland, bardzo ważna inwestycja dla kilkudziesięciotysięcznych osiedli Mistrzejowic i Prądnika Czerwonego.

Nowy wiadukt połączy duże krakowskie osiedla mieszkaniowe położone na północ od planowanego centrum z wielopasmową Bora-Komorowskiego i dalej z centrum aglomeracji. Budowa jest niezbędnym elementem usprawnienia miejscowego układu drogowego, ponieważ to obecnie jedyne połączenie drogowe rozbudowujących się Mistrzejowic ze śródmieściem Krakowa. Nowy bezkolizyjny węzeł usprawni ruch na całym obszarze.

Inwestorem budowy estakady jest krakowski ZIKiT, a autorem projektu architektonicznego biuro SAP-Konstrukcje. Zakończone zostały właśnie konsultacje społeczne dotyczące projektowanych rozwiązań drogowych. Wokół trasy planowane jest nasadzenie 500 drzew, które wyciszą i odizolują sąsiadujące budynki od nowej drogi oraz zastosowanie tzw. „cichej nawierzchni”. Dodatkowym ułatwieniem komunikacyjnym dla tego rejonu jest planowana na lata 2018-21 budowa linii tramwajowej wzdłuż ulicy Bohomolca.

Usprawnienia systemu komunikacji

– Usprawnienie ruchu kołowego w rejonie Serenady jest niezbędne nie tylko dla przyszłych klientów, ale też dla wszystkich mieszkańców okolicznych osiedli. Zakończone właśnie konsultacje społeczne pozwoliły na zapoznanie się z tymi postulatami mieszkańców, które dotyczyły usprawnienia systemu komunikacji w rejonie – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Maciej Kiełbicki, dyrektor zarządzający Mayland Real Estate.

Serenada powstaje na terenie obszaru Olsza. To największa krakowska strefa handlu i rozrywki, gdzie funkcjonuje już hipermarket Real z galerią handlową, Obi, Toys’R’Us, restauracja drive thru McDonald’s, Norauto, Multikino z 12 ekranami i największy park wodny w Polsce. Serenada uzupełni tę ofertę, koncentrując się przede wszystkim na branży mody i strefie restauracyjnej.

Kredytu na budowę Serenady w wysokości 95 milionów euro udzieliło konsorcjum banków Pekao S.A. i Bank Zachodni WBK S.A.

Oferta centrum Serenada

Oferta modowa Centrum Serenada opierać się będzie na trzech głównych sieciach: Grupie LPP (Reserved, Mohito, Cropp, House, Sinsay, Home & You), Grupie Inditex (Zara, Bershka, Stradivarius, Pull and Bear, Zara Home, Massimo Dutti, Oysho) oraz H&M. Swoje sklepy otworzą tu: Mango, Vistula i Wólczanka, Carry, Yes, CCC, salon obuwniczy Altero, drogeria Rossmann, Swiss, Time Trend, mBank, salon jubilerski Kruk, Paris Optique, Twoje Soczewki, pralnia Renthoff Express, kantor, kwiaciarnia, salony kosmetyczne Beaty&Nail i Pazoo, salony fryzjerskie: Jean Louis David oraz Hair Coif; restauracja Companeros. Operatorem spożywczym Serenady będą delikatesy Piotr i Paweł. Centrum oferować będzie bogatą część restauracyjna (10 proc. powierzchni najmu), która posiadać będzie dodatkowo bezpośrednie połączenie z Multikinem.

Serenda jest jednym z wielu projektów spółki. Mayland ma duży potencjał i doświadczenie na rynku retail – firma stawiała pierwsze kroki w biznesie jeszcze w latach ’90. Dlatego chętnie pomaga dzisiaj innym deweloperom i inwestorom w komercjalizacji i zarządzaniu dużymi obiektami handlowymi. Skuteczny i sprawny zespół, zajmujący się w Mayland komercjalizacją, współpracuje ze spółką PA Nova przy projekcie w Jaworznie – jest co-deweloperem centrum, a głównym zadaniem zespołu jest wsparcie w procesie komercjalizacji i doradztwo. Podobne projekty firma realizuje dla innych deweloperów. Mayland planuje rozwijanie usług komercjalizacji w połączeniu z doradztwem na etapie konceptu i optymalizacji projektów.

Więcej o realizacji projektu Serenada w najnowszym wydaniu Shopping Center Poland.