visa token

Klienci Banków Spółdzielczych zrzeszonych w Spółdzielczej Grupie Bankowej oraz SGB-Banku S.A. mogą już korzystać z mobilnych płatności zbliżeniowych Visa. Rozwiązanie działa w oparciu o technologię HCE.

Rozwiązanie zostało udostępnione poprzez aplikację Portfel SGB przygotowaną dla Spółdzielczej Grupy Bankowej przez First Data Polska. Za pomocą aplikacji można płacić zbliżeniowo smartfonem w ponad 425 tys. terminali w całej Polsce oraz we wszystkich terminalach zbliżeniowych akceptujących płatności Visa na całym świecie.

– Dostęp mobilnych płatności zbliżeniowych opartych o chmurę staje się powszechny, a wyniki naszych badań – mówiące o tym, że już niemal 80 proc. polskich konsumentów zarządza swoimi pieniędzmi lub dokonuje płatności za pomocą urządzeń mobilnych – potwierdzają, że dla konsumentów smartfon to dzisiaj istotne narzędzie finansowe i płatnicze – komentuje Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.

– Chcemy oferować naszym klientom rozwiązania o wysokim standardzie technologicznym i zapewnić im dostęp do usług, których oczekują – dodaje Ziemowit Stempin, Wiceprezes Zarządu SGB-Banku S.A.

Zbliżeniowe płatności mobilne w ponad 425 tys. terminali

Dostęp do mobilnych płatności zbliżeniowych Visa jest bardzo prosty. Aby rozpocząć korzystanie z nich, wystarczy pobrać aplikację Portfel SGB na smartfon wyposażony w technologię NFC (Near Field Communication) oraz system operacyjny Android 4.4 KitKat lub wyższy, a następnie aktywować mobilną kartę Visa. Od tego momentu można już płacić smartfonem zbliżeniowo w jednym z ponad 425 tys. terminali zbliżeniowych działających w kraju (86 proc. wszystkich terminali). Do końca przyszłego roku transakcje takie obsłużą wszystkie terminale w Polsce.

Dokonując mobilnej płatności zbliżeniowej Visa poprzez aplikację Portfel SGB, wystarczy odblokować ekran smartfona i zbliżyć go do terminala. W celu dokonania samej transakcji nie jest wymagany dostęp do transmisji danych.

Klienci Banków Spółdzielczych zrzeszonych w SGB mogą swobodnie płacić zbliżeniowo swoimi smartfonami również za granicą. Mobilnych płatności zbliżeniowych Visa można dokonywać we wszystkich terminalach zbliżeniowych na całym świecie. W Europie do końca 2019 r. takie terminale będą stanowiły 100 proc. sieci akceptacji.