Ghelamco zapowiada nowe inwestycje

pasaz-tukanow

Strategia spółki Ghelamco zakłada dalszą dywersyfikację portfela deweloperskiego przez rozszerzanie aktywności deweloperskiej w różnych segmentach rynku nieruchomości – informuje zarząd spółki Ghelamco.

W planach są m.in. nowe inwestycje handlowe. Deweloper nabył działki pod przyszłe centrum handlowe w Nowej Iwicznej i zapowiada realizację Pasażu Tukanów.

Jak już informowaliśmy Pasaż Tukanów to projekt centrum handlowego koło Piaseczna. Obiekt ma mieć 7,5 tys. mkw. GLA, 30 sklepów i 220 miejsc parkingowych. Planowany termin oddania obiektu do użytku to 2018 rok.

Bank ziemi Ghelamco

W Polsce spółka w 2016 roku przede wszystkim utrzymała swój obecny bank ziemi, przy czym wykorzystała również ponownie pewne okazje do ekspansji.

Najważniejsze transakcje w ramach banku ziemi, które zostały przeprowadzone w ostatnim czasie, obejmowały zakup działki w Łodzi za kwotę ok. 85 mln zł pod przyszłą budowę obiektu wielofunkcyjnego, działki w Warszawie na Powiślu oraz działki w Nowej Iwicznej za kwotę ok. 9,9 mln euro pod przyszłą budowę centrum handlowego.

Kontynuacja strategii rozwoju Ghelamco

– W 2017 roku spółka będzie kontynuować tę strategię. Ponadto będzie monitorować poszczególne etapy rozwoju tych rynków nieruchomości i ich segmentów, na których jest obecna. Biorąc pod uwagę stabilną strukturę finansową oraz przewidywany dalszy rozwój rynku (w kwestii aktywności najemców i zmian rentowności), spółka zasadniczo jest pewna osiągnięcia celów przewidzianych na rok 2017 – zapowiada zarząd spółki.

Przypomnijmy, na koniec 2016 r. Ghelamco utworzyło Fundusz Inwestycyjny Nieruchomości, którego cele jest przede wszystkim utrzymywanie projektów w dziedzinie nieruchomości w portfelu przez dłuższy czas jako produktów generujących dochód. Pozwoli to zrealizować i sprzedać ukończone projekty. Na koniec 2016 r. spółka wykazała zysk netto w wysokości 92 317 tys. euro, głównie w wyniku kontynuowania działalności deweloperskiej, inwestycyjnej i komercjalizacyjnej.

Ghelamco Poland przez 25 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, ugruntował swoją pozycję na polskim rynku dostarczając ponad milion mkw. powierzchni komercyjnej ( w tym handlowej, biurowej, mieszkaniowej i magazynowej.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn