Ikea ma rewolucyjny pomysł na rozwój sprzedaży online

W 2018 roku produkty szwedzkiego giganta będzie można kupić nie tylko w e-sklepie Ikea, ale również na platformach internetowych takich jak np. Amazon czy Alibaba – donosi Reuters.

– Testowa sprzedaż powinna ruszyć w 2018 roku. Celem jest zdobycie większej liczby internetowych klientów – tłumaczy Torbjorn Loof, szef Inter Ikea Group. Dodał, że póki co nie może zdradzić, na jakich konkretnie platformach internetowych pojawi się oferta Ikei. – Żadne umowy nie zostały jeszcze podpisane. Póki co oferujemy nasze produkty tylko i wyłącznie za pośrednictwem naszych sklepów stacjonarnych i online. Rynek szybko się jednak zmienia. Konkurencja jest coraz silniejsza. Dlatego musimy otworzyć się na nowe kanały sprzedaży. Chcemy sprawdzić, jakie możliwości dają “internetowe centra handlowe”, czyli multibrandowe platformy sprzedażowe – tłumaczy Torbjorn Loof.

W ostatnim roku rozrachunkowym szwedzka sieć osiągnęła sprzedaż e-commerce na poziomie 1,4 mld euro. To o 30 proc. więcej niż rok wcześniej. Dla porównania całkowita  sprzedaż wyniosła 34,2 mld euro.

Rozwój sprzedaży online w Polsce

W Polsce Ikea rozpoczęła sprzedaż online pod koniec 2016 roku. Niedawno szwedzka sieć powiększyła grono miast, do których realizuje dostawy online. Meble z dostawą do domu mogą zamówić klienci z 10 kolejnych polskich miast, w tym m.in. z Olsztyna, Szczecina, Częstochowy i Rzeszowa.

– Meble przez internet są dostępne we wszystkich miastach, w których znajduje się sklep Ikea i jego okolicach. Dodatkowo w 10 wybranych lokalizacjach uruchomiliśmy dostawę w atrakcyjnych cenach już od 49 zł. W Opolu działa również Punkt odbioru zamówień – informuje szwedzka sieć.

Od maja meble do domu mogą już zamówić mieszkańcy Olsztyna, Białegostoku, Koszalina, Zielonej Góry, Szczecina, Radomia, Rzeszowa, Bielsko-Białej, Kielc i Częstochowy. Dostawy realizowane są w wybrane dni tygodnia.

Dostawy do domu

Przypomnijmy, że dostawę do domu sieć Ikea wprowadziła 1 lutego. Od tego dnia meble przez e-sklep zamówić mogli tylko ci klienci, którzy w swojej najbliższej okolicy mieli sklep Ikea. Byli to mieszkańcy Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Poznania, Bydgoszczy i Łodzi. Już wtedy przedstawiciele szwedzkiej sieci zapowiadali, że w kolejnym kroku z tej usług będą mogli skorzystać również mieszkańcy innych miast Polski.

Przez internet można zamówić meble oraz akcesoria konieczne do ich funkcjonowania, np. gałki, zawiasy, oświetlenie szuflad. Usługa „Meble przez internet” nie oferuje jeszcze zakupu mniejszych artykułów, np. szklanek, koców czy pudełek. Za zakupy można zapłacić szybkim przelewem (Przelewy24) lub kartą.

W grudniu 2016 roku Ikea uruchomiła Punktu Odbioru internetowych zakupów w Centrum Handlowym Turawa Park w Opolu. Dzięki temu mieszkańcy regionu mogą zamawiać meble przez internet lub telefonicznie i odbierać je w centrum handlowym. Koszt dowozu do punktu to 99 zł.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

SCF 2019 Exhibition & Awards

W Forum weźmie udział przynajmniej 1500 uczestników, a wśród nich przedstawiciele ponad 450 sieci handlowych. Swoje projekty pokaże kilkudziesięciu wystawców. Wśród nich są już m.in.: Immofinanz, Gemini Holding, Neinver, Saller, Mallson, Napollo, Amrest, EPP, TREI, Master Management, Hosso., TK Development, BOIG, Atrium, GTC, Nuvalu, Savills.

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy