Zielone tankowanie w łódzkiej Sukcesji

W łódzkim Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sukcesja została uruchomiona stacja szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych. To już drugi  punkt „zielonego tankowania” w tym Centrum.

Nowa stacja, należąca do ogólnopolskiej sieci GreenWay, jest zlokalizowana na pierwszym poziomie parkingu. Nowoczesne ładowarki umożliwiają szybkie równoczesne zasilanie trzech pojazdów – dwóch prądem stałym (DC) o mocy 50 kW i jednego zmiennym (AC) o mocy do 43 kW. Ładowanie baterii o pojemności 20-40 kW zajmuje maksymalnie 40 minut. Stacja obsługuje wszystkie marki samochodów elektrycznych dostępnych na rynku.

Na tym samym poziomie parkingu mieści się otwarty wcześniej bezpłatny punkt ładowania, w którym można jednocześnie podłączyć cztery pojazdy, zasilane prądem zmiennym do 23 kW. Obie stacje są samoobsługowe.

– Od początku przywiązujemy dużą wagę do rozwiązań przyjaznych dla środowiska naturalnego. Nasze stacje to ukłon w stronę klientów korzystających z pojazdów elektrycznych, które są  ekologiczną alternatywą dla spalinowych. Stwarzamy możliwość wyboru ładowania szybkiego, płatnego lub wolniejszego, bezpłatnego. Podczas ładowania samochodów klienci mogą wybrać się na zakupy w pasażu handlowym Sukcesji, spędzić czas na kawie czy w strefie rozrywkowo-rekreacyjnej – mówi Andrzej Dratwicki, prezes spółki REM Sukcesja zarządzającej Centrum.

Sukcesja ma ok. 45 tys. mkw. powierzchni najmu

Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sukcesja powstało blisko ścisłego centrum Łodzi, w sąsiedztwie Expo Łódź, Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego PŁ i  nowych osiedli mieszkaniowych. Na ponad 128 tys. mkw. powierzchni całkowitej i około 45 tys. mkw. powierzchni najmu znajdują się pasaż handlowy ze strefą food court i część rozrywkowa m.in. z najnowocześniejszym w Łodzi 9-salowym kinem Helios. Dwupoziomowy parking mieści ponad 1 tys. samochodów.

Sukcesja ma już trzy lata. Inwestorem jest Fabryka Biznesu, a za zarządzanie obiektem odpowiada spółka REM Sukcesja.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.