Immofinanz: ponad 142 mln klientów w obiektach STOP SHOP i VIVO!

Immofinanz odnotował w 2018 roku znaczący wzrost – do ponad 142 milionów – liczby odwiedzających swoje nieruchomości handlowe, tj. centra handlowe VIVO! oraz parki handlowe STOP SHOP, z łączną powierzchnią najmu na poziomie ponad 800 tys. mkw. Wynik ten oznacza wzrost o ok. 20 mln (tj. 16,7 proc.) w porównaniu z rokiem  poprzednim. W tzw. porównaniu like-for-like, czyli po skorygowaniu wyniku o zakończone przejęcia, sprzedaż i oddane inwestycje, liczba odwiedzających wzrosła o 4,8 proc., do ok. 128 mln. Najemcy parków i centrów handlowych należących do Immofinanz odnotowali wzrost sprzedaży brutto o prawie 5 proc. rok do roku.

– Uzyskane wysokie wskaźniki odwiedzalności i przychodów potwierdzają sukces naszej zorientowanej na klienta polityki marki w sektorze handlowym. 142 mln odwiedzających w 2018 r. to niemalże tyle, ile całkowita populacja czterech naszych głównych rynków: Austrii, Niemiec, Polski i Czech – skomentował Dietmar Reindl, COO Immofinanz . – Opierając się na średnich przychodach za metr kwadratowy, w ciągu ostatniego roku najemcy w naszych obiektach handlowych STOP SHOP i VIVO! wygenerowali znaczące przychody, na poziomie około 1,6 mld euro – dodaje.

Najemcy cenią projekty Immofinanz

Pozytywny wynik odzwierciedlony jest także w przychodach Immofinanz z sektora handlowego, które w porównaniu rok do roku (po skorygowaniu o bieżące przejęcia, sprzedaże i zakończone projekty) wzrosły w 2018 roku o 4,1 proc.

– Nasi najemcy cenią ustandaryzowane formaty handlowe, które opracowaliśmy zarówno dla STOP SHOP-ów jak i VIVO! Obie marki zapewniają dobry stosunek wartości do ceny oraz wysoką jakość i rozpoznawalność w łącznie już dziewięciu krajach – powiedział Gerald Grüll, Head of Asset Management Retail, Immofinanz . – Do grona naszych największych najemców w sektorze handlowym należą międzynarodowe marki, takie jak H&M, C&A, Deichmann, KiK, dm, Takko, Jysk, LPP, Grupa Inditex, CCC, Pepco i New Yorker -dodaje.

W 2018 roku Immofinanz oddał do użytku dwa w pełni skomercjalizowane projekty deweloperskie – STOP SHOP Pozarevac i STOP SHOP w Vrsac w Serbii, o łącznej powierzchni ok. 15,5 tys. mkw. W listopadzie 2018 r. Immofinanz ogłosił również zakup ośmiu parków handlowych w Słowenii, Serbii i Chorwacji, które nie zostały jeszcze uwzględnione w danych dotyczących odwiedzalności za 2018 r. Portfel STOP SHOP obejmuje obecnie 80 lokalizacji w dziewięciu krajach, które mają ok. 564 tys. mkw. powierzchni pod wynajem i są skomercjalizowane w 98,8 proc. Immofinanz to także dziesięć centrów handlowych VIVO! z prawie 304 tys. mkw. i poziomem komercjalizacji 97,9 proc.

Ponadto Immofinanz obecnie realizuje prace nad dwoma kolejnymi lokalizacjami STOP SHOP, w Polsce i Serbii: nowe parki handlowe w Siedlcach i Sremska Mitrovica będą miały w sumie ok. 18 tys. mkw. powierzchni pod wynajem.

Immofinanz to firma z sektora nieruchomości komercyjnych, której działalność skupia się na obiektach handlowych oraz biurowych na siedmiu głównych europejskich rynkach, tj. w Austrii, Niemczech, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii oraz Polsce. Podstawa działalności firmy obejmuje zarządzanie nieruchomościami oraz część deweloperską. Marki handlowe STOP SHOP, VIVO! oraz marka biurowa myhive stanowią kluczowy obszar dla tych aktywności i odzwierciedlają koncentrację na wysokiej jakości usługach. Firma posiada portfel o wartości około 4,3 mld euro obejmujący ponad 220 nieruchomości. Spółka jest notowana na giełdzie w Wiedniu (indeks ATX) oraz w Warszawie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl