Trei otworzył 11. Vendo Park w Polsce. Pierwsza inwestycja dewelopera na Pomorzu  

Vendo Park Bytów, Trei

Trei Real Estate GmbH (Trei) dynamicznie rozwija sieć parków handlowych typu convenience. Należąca do niemieckiej grupy Tengelmann spółka 28 marca otworzyła w Bytowie swój jedenasty w Polsce park handlowy pod marką Vendo Park. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ok. 4 mln euro. Do końca tego roku deweloper planuje wybudować jeszcze pięć Vendo Parków: w Pułtusku, Ostrołęce, Łasku, Jaworze i Solcu Kujawskim. Wszystkie projekty Trei Real Estate zostaną zaprezentowane podczas Shopping Center Forum 2019 Exhibition & Awards

Vendo Park w Bytowie to debiut Trei na Pomorzu. Park handlowy przy ulicy Przemysłowej, którego budowa rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku, powstał na działce o powierzchni 0,8 ha. Do dyspozycji najemców zostało oddane 2,9 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni handlowej, którą w całości wynajęły popularne sieci. Obok drogerii Rossmann, w gronie najemców Vendo Parku znajduje się Media Expert – lider z branży AGD i RTV oraz sklepy oferujące odzież i obuwie, tekstylia czy artykuły gospodarstwa domowego: CCC, KiK i Pepco.

– Vendo Park w Bytowie to nasz kolejny sukces na polskim rynku. Coraz częściej umowy najmu podpisujemy już we wczesnej fazie budowy i tak było również w przypadku inwestycji w Bytowie, która już w początkowym etapie realizacji miała komplet najemców. Parterowe, wygodne obiekty handlowe, które realizujemy, zachęcają właścicieli sklepów obecnych w innych naszych Vendo Parkach do ekspansji, jak i przyciągają nowe firmy poszukujące kolejnej lokalizacji dla swoich sklepów. W tym roku planujemy rozszerzyć grono naszych najemców o znane marki odzieżowe, które do tej pory były obecnie jedynie w galeriach handlowych – podkreśla Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający Trei Real Estate Poland.

W obrębie inwestycji znajduje się ponad 100 miejsc parkingowych. Park handlowy został wybudowany w sąsiedztwie supermarketów Lidl i Kaufland, dzięki czemu bardzo dobrze uzupełnia istniejącą ofertę handlową. Dodatkowo w pobliżu Vendo Parku planowana jest budowa marketu budowlanego Bricomarché.

Inwestycje z myślą o mieszkańcach

Budując Vendo Park w Bytowie Trei zadbał również o okoliczne drogi dojazdowe. Deweloper partycypował w kosztach przebudowy skrzyżowania ulic: Przemysłowej, Ceynowy oraz generała Wybickiego oraz budowy chodników i ścieżek rowerowych znajdujących się w sąsiedztwie inwestycji. Drogi łączy teraz rondo zapewniające dogodny i bezpieczny dojazd klientom parku handlowego.

– Nasze parki handlowe powstają z myślą o mieszkańcach. Inwestując, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, chcemy dostarczyć nie tylko dobrą ofertę handlową, ale również budować nową wartość dla lokalnych społeczności. Poprawa infrastruktury to jeden z elementów, kolejnym są nowe miejsca pracy, które wzbogacają ofertę zatrudnienia w okolicy – dodaje Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający Trei Real Estate Poland.

Vendo Park Bytów, Trei

Vendo Park w Bytowie to jedenasty park handlowy wchodzący w skład polskiego portfela inwestycyjnego Trei. Spółka zamierza zarządzać obiektem w długoterminowej perspektywie.  Do końca tego roku deweloper planuje wybudować jeszcze pięć Vendo Parków: w Pułtusku, Ostrołęce, Łasku, Jaworze i Solcu Kujawskim.

Trei Real Estate planuje, buduje i zarządza pod marką Vendo Park obiektami handlowymi w Polsce, Czechach i na Słowacji. Spółka ma w swoim portfelu 20 parków handlowych w Europie. W Polsce pierwszy park handlowy Vendo Park został otwarty w 2013 roku w Nysie. Dziś centra te zlokalizowane są w Chełmie, Milanówku, Mińsku Mazowieckim, Skierniewicach, Łodzi, Świdnicy, Dąbrowie Górniczej i Chodzieży. Oprócz realizacji przedsięwzięć związanych z parkami handlowymi, spółka Trei Real Estate Poland zarządza ponad 100 nieruchomościami komercyjnymi, w których zlokalizowane są sklepy spożywcze sieci Biedronka.

Trei Real Estate

Trei Real Estate GmbH z siedzibą w Mülheim an der Ruhr, inwestuje, rozwija i zarządza dostosowanymi do indywidualnych potrzeb mieszkaniami i nieruchomościami komercyjnymi. W kontekście długoterminowej strategii, spółka zależna należąca w całości do niemieckiej grupy Tengelmann koncentruje się na inwestycjach w nieruchomości w Niemczech, Polsce, Czechach, na Słowacji, w Portugalii i USA. Oprócz istniejącego portfela o wartości około 1.1 miliarda EUR, Trei Real Estate GmbH, realizuje projekty o łącznej wartości około 686 milionów euro. Pod marką Vendo Park firma rozwija, buduje i wynajmuje parki handlowe w Polsce, Czechach i na Słowacji. Obecny rozwój Trei w Niemczech obejmuje nieruchomości mieszkaniowe z powierzchniami komercyjnymi, a także apartamenty studenckie budowane pod marką Quartillion. Spółka aktywnie działa również na rynku międzynarodowym i realizuje projekty mieszkaniowe w Czechach, Polsce i USA.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl