Grupa Spar złożyła do UOKiK wniosek ws. przejęcia kontroli nad Grupą Piotr i Paweł

Passington Investments, podmiot należący do grupy The Spar Group Limited, złożył wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad Grupą Piotr i Paweł – poinformował UOKiK.

Planowana koncentracja polega na przejęciu przez Passington Investments sp.  z o.o. kontroli nad Grupą Piotr i Paweł sp. z o.o. w restrukturyzacji. Sprawa jest w toku.

Passington Investments sp. z o.o. jest podmiotem należącym do grupy kapitałowej The Spar Group Limited. The Spar Group Limited jest podmiotem działającym w sektorze sprzedaży detalicznej artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku, który jest aktywny w krajach południowej Afryki, Irlandii oraz Szwajcarii. Grupa kapitałowa The Spar Group Limited nie prowadzi aktualnie działalności w Polsce.

„Grupa Piotr i Paweł” sp. z o.o. w restrukturyzacji jest podmiotem dominującym grupy kapitałowej Piotr i Paweł zajmującej się w przeważającym zakresie sprzedażą detaliczną artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku w różnych miastach w Polsce.

Globalne portfolio Grupy SPAR

The Spar Group Ltd. jest podmiotem działającym w sektorze sprzedaży detalicznej artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku, który jest aktywny w krajach południowej Afryki, Irlandii oraz Szwajcarii. Grupa nie prowadzi aktualnie działalności w Polsce.

SPAR Group Ltd jest notowana na giełdzie w Johannesburgu. W latach 60’ xx wieku została master franczyzobiorcą Spara na rynek RPA. Obecnie grupa działa również w innych krajach afrykańskich, w tym w Angoli, Zambii, Botswanie, Namibii, Mozambiku, Malawi, Lesotho, Suazi. Firma działa również w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii i Szwajcarii.

SPAR to największa dobrowolna organizacja handlowa na świecie, zrzeszająca niezależnych detalistów i hurtowników. Celem SPAR Group Ltd. jest zapewnienie struktury i siły nabywczej niezależnym detalistom. Jej działanie opiera się na przekonaniu, że wszyscy skorzystają ze wzajemnej współpracy.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.