McDonald’s zadebiutował w Wieliczce

– Z początkiem stycznia otworzyliśmy pierwszą restaurację McDonald’s w Wieliczce. Nowy lokal znajduje się w pobliżu zabytkowej kopalni soli. Liczymy, że będzie chętnie odwiedzany zarówno przez mieszkańców miasta, jak i gości – komentuje Patrycja Pazio, Corporate Relations Specialist McDonald’s Polska.

3 stycznia br. została otwarta pierwsza restauracja McDonald’s w Wieliczce. Nowy lokal mieści się przy ul. Reformackiej 28, przy drodze DK94 na Tarnów. Restauracja McDonald’s wraz z usługą McDrive jest otwarta dla gości codziennie w godzinach 6:00 – 1:00. Goście mogą skorzystać również ze strefy kawiarnianej McCafé.

Restauracja została urządzona w stylu Wood & Stone. Wnętrze wyróżnia się minimalistycznym wzornictwem, które bazuje na doskonałym połączeniu elementów drewnianych i kamiennych. Kolorystyka restauracji jest bardzo stonowana. Dominują różne odcienie brązu oraz pełna paleta szarości – od bieli aż po czerń. Charakterystycznym elementem wyposażenia są drewniane ławy. Unikalną stylistykę wnętrza podkreśla nowoczesne wzornictwo oświetlenia.

Sala jadalna oraz strefa McCafé oferują łącznie niemal 100 miejsc siedzących. Na zewnątrz restauracji znajduje się plac zabaw dla dzieci, ogródek z 56 miejscami siedzącymi oraz parking dla samochodów osobowych liczący 25 miejsc. Lokal jest przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Oferuje też darmowy dostęp do Internetu. Sprawną obsługę gości zapewnia 50 pracowników, w tym 13 menadżerów.

Ponad 400 lokalizacji

McDonald’s Polska działa na polskim rynku od 1992 roku. Pierwszą restaurację otwarto w Warszawie. Obecnie w Polsce działa ponad 400 restauracji sieci, które zatrudniają blisko 25 tys. osób. 366 z nich to obiekty prowadzone przez 68 niezależnych przedsiębiorców w oparciu o umowę franczyzy z McDonald’s. Sieć utrzymuje dynamikę rozwoju. Rekordzistką pod względem liczby restauracji McDonalds’s jest Warszawa. Jednak na liście lokalizacji znajdują się nie tylko największe metropolie, ale również miasta o zdecydowanie mniejszej liczbie mieszkańców, jak np. Dębica, Kępno, Ostrowiec Świętokrzyski, czy Skierniewice.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.