IKEA otwiera Punkt Odbioru Zamówień w Gemini Park Tarnów

Gemini Park Tarnów poszerza swoją ofertę w segmencie usług. Właściciel centrum handlowego podpisał właśnie umowę najmu z siecią IKEA. Na jej mocy w największym centrum handlowym we wschodniej Małopolsce powstanie mający 250 m kw. punkt odbioru zamówień ze sklepu online szwedzkiego giganta, pierwszy w tej części Małopolski.

– Już wkrótce w Gemini Park będzie można odebrać rzeczy zakupione w sklepie internetowym IKEA. W naszym centrum powstanie pierwszy w mieście punkt dedykowany wyłącznie tego typu zamówieniom. To ciekawy koncept, który ułatwi wielu tarnowianom korzystanie z oferty sieci – mówi Daniel Słuchocki, Head of Lease Gemini Holding.

Wybór tarnowskiego centrum handlowego nie był przypadkowy. Jak podkreśla Słuchocki, Gemini Park to  idealny partner dla IKEA. I to z kilku powodów.

– Tarnowski obiekt jest najchętniej odwiedzanym centrum handlowym w tej części Małopolski. Co roku zakupy robi tutaj 6 milionów osób. Obiekt ma także doskonałą lokalizację.  Gemini Park położony jest niedaleko ścisłego centrum Tarnowa, a w jego sąsiedztwie znaleźć można największe w mieście osiedla, które zamieszkuje blisko 40 tys. osób – mówi.

– Nie bez znaczenia jest także łatwy dojazd do centrum handlowego oraz fakt, że jest ono świetnie skomunikowane z sąsiednimi miastami i powiatami.  Obiekt znajduje się blisko trasy A4 oraz położony jest przy drodze nr 73 w kierunku Kielc. Przy wyborze decydująca była także rozpoznawalność obiektu. Gemini Park  to solidna marka obecna na rynku już 10 lat – dodaje.

IKEA najemcą Gemini Park Tarnów

IKEA jest pierwszym najemcą Gemini Park, który zdecydował się na otwarcie lokalu, w którym wyłącznie wydawane są rzeczy zamówione przez internet. Dodatkowo w punkcie będzie można zobaczyć wybrane meble oraz skorzystać z fachowej porady.

Z usług szwedzkiej sieci można skorzystać już teraz. Na terenie parkingu zewnętrznego galerii znajduje się Mobilny Punkt Odbioru Zamówień IKEA. Bez względu na ilość i wagę produktów  zakupionych poprzez stronę internetową IKEA, za ich transport klient płaci 29 zł.

Usługi łączące zakupy online i odbiór towaru stacjonarnie są coraz popularniejsze wśród marek. W tarnowskiej galerii działa już ponad pięćdziesiąt sklepów oferujących usługę click & collect, czyli zamówienia towaru przez internet, ale odbioru w sklepie tej samej marki działającym na terenie obiektu.

Skorzystać z tego można w sklepach m.in. Reserved, Cropp, C&A, Orsay, Stradivarius, Rossmann, Ochnik, Empik, Tesco czy Vision Express.

– Kanały sprzedaży coraz częściej się łączą. Na popularności zyskują usługi dające możliwość zakupu w sklepie towaru online, ale odbioru go stacjonarnie w sklepie marki lub w specjalnym punkcie. To model, który realizuje już wiele sieci odzieżowych i drogeryjnych w naszej galerii. Teraz ze swoim konceptem dołącza do nich IKEA – mówi Zbigniew Nowak, dyrektor Gemini Park Tarnów.

– Cieszy nas, że marka tego formatu, działająca globalnie i lubiana przez Polaków, dostrzega potencjał Gemini Park i decyduje się na inwestycję właśnie u nas. Jestem przekonany, że będzie to współpraca bardzo owocna, dająca bardzo wiele możliwości naszym klientom  – dodaje.

IKEA to już 10 marka z wyposażeniem domu obecna w Gemini Park. Jest to także zarazem 33 punkt usługowy. Oprócz IKEA w ofercie tarnowskiej galerii znaleźć można także sklepy m.in. Castorama, Jysk, Duka,  home&you czy Pepco.

Gemini Park Tarnów to największe centrum handlowe w Tarnowie i regionie. Na ponad 43 tys. m kw. znajduje się 130 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych. W ofercie znaleźć można dobrze znane  krajowe i zagraniczne marki, w tym m.in. pełne portfolio marek LPP, C&A, Calzedonia, Intimissimi, Ochnik, Martes Sport, New Balance, Sizeer, Apart, Swiss, Wittchen, KFC, Home&You, Jysk, Castorama, Media Markt, a także Tesco. Aktywnie w galerii działają także lokalni przedsiębiorcy rozwijający tutaj swoje biznesy. Galeria jest doskonale zlokalizowana i skomunikowana. Dla zmotoryzowanych galeria przygotowała ponad 1100 miejsc parkingowych. Centrum handlowe zaangażowane jest także we wsparcie lokalnych inicjatyw społecznych, edukacyjnych i kulturalnych. Przykładem jest współpraca z Stowarzyszeniem „Siemacha” i aktywna pomoc ośrodkowi opiekuńczemu dla dzieci.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.