scf-news-retailnet-pl-logo-white.svg

Fielmann: celem otwarcie 50 salonów w Polsce

fielmann-sklep-torun

Niemiecka Marka Fielmann otworzyła swój nowy salon w Toruniu. To 21. lokalizacja tej marki w Polsce. W Europie sieć posiada ponad 775 salonów. 

W Polsce Fielmann istnieje od 21 lat – pierwszy polski salon został otwarty w Poznaniu, w 1999 roku. Nowy salon w Toruniu jest jednym z 21 butików Fielmann w naszym kraju. Firma zatrudnia w Polsce 250 pracowników, a w 2018 roku sprzedała ponad 130 000 par okularów i wygenerowała roczny obrót w wysokości 12,7 mln EUR. Poza Toruniem, salony firmowe Fielmann w Polsce znajdują się również we Wrocławiu, w Częstochowie, Szczecinie, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Radomiu, Katowicach, Gliwicach, Płocku, Gdyni, Bytomiu, Koszalinie, Chorzowie, Legnicy oraz w Bydgoszczy. Ale to nie koniec ambitnych planów. 

– Wdrażamy strategię szybkiego rozwoju na naszych perspektywicznych rynkach, takich jak Polska. Planujemy sprzedawać rocznie 400 000 par okularów w około 50 salonach w Polsce i osiągnąć obrót w wysokości 40 milionów EUR rocznie – mówi Dariusz Sądowski, Dyrektor Generalny.

Szeroka oferta

– Chcemy stać się głównym graczem w branży w regionie. Mamy wysoko wykwalifikowanych optyków i specjalistów w dziedzinie optyki, którzy oferują klientom najlepsze rozwiązania i najwyższej jakości okulary – zarówno z kolekcji Fielmann, jak i projektantów znanych na całym świecie – w przystępnych cenach. Naszym celem jest to, aby każdy salon Fielmann był miejscem, w którym nasi klienci czują się najważniejsi. Mamy otwarte wystawy produktowe, aby nasi klienci mogli wybierać spośród tysięcy różnych oprawek i aby wychodzili z salonu z pewnością, że dokonali doskonałego wyboru i kupili okulary w dobrej cenie. W naszych salonach można również bezpłatnie zbadać wzrok – bez wcześniejszego umawiania terminu wizyty. A jeśli mimo wszystko uznają, że potrzebują innych oprawek, mogą je zwrócić lub wymienić w salonie bez ponoszenia dodatkowych opłat – dodaje Dariusz Sądowski, Dyrektor Generalny.

Marka powstała w latach 70. w Niemczech. Obecnie 25 milionów osób w Europie nosi okulary zakupione w salonach Fielmann. Firma oferuje oprawki okularowe znanych marek w korzystnych cenach oraz ma bogatą ofertę własnych produktów najwyższej jakości.  

Bezpieczne konsultacje i badanie wzroku

Co niezwykle ważne w obecnej sytuacji, Fielmann zadbał o bezpieczeństwo swoich klientów, oferując im możliwość umówienia wizyty online i stosując najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa. Wspólnie z jednym z najbardziej uznanych specjalistów w dziedzinie chorób zakaźnych w Niemczech, Prof. Dr. Exnerem ze Szpitala Uniwersyteckiego w Bonn, Fielmann zidentyfikował zagrożenia oraz opracował standardy higieny w zakresie optyki okularowej i akustyki słuchu. Fielmann konsekwentnie stosuje się do opracowanych naukowo standardów we wszystkich swoich salonach, a dzięki zastosowaniu ochronnych maseczek, środków dezynfekujących i okularów ochronnych, zapewnia bezpieczeństwo zarówno swoim klientom jak i pracownikom.

W praktyce zasady te przestrzegane są przez wszystkich pracowników salonów Fielmann w postaci noszenia podczas trwania całej konsultacji masek ochronnych oraz regularnej higieny i dezynfekcji rąk. Również wszystkie powierzchnie, produkty i sprzęt, które używane są podczas konsultacji są regularnie dezynfekowane. Dodatkowo, wprowadzony system umawiania konsultacji online sprawia, że w salonie obecna jest ograniczona liczba klientów, umożliwiająca zachowanie bezpiecznej odległości. Dzięki takiemu rozwiązaniu klienci unikają kłopotliwego i czasochłonnego oczekiwania w kolejce.

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY
PULS RYNKU
SCF DATABASE

Najemcy

fielmann-logo
optyk
Lokalizacji: 40
Fielmann jest marką optyczną. Firmę założył w 1972 r. Günther Fielmann. W każdym z salonów sieci dostępny jest szeroki wybór…
Baza danych

Codzienny newsletter
SCF News | Retailnet.pl

dla profesjonalistów rynku centrów handlowych
logo blue SCF News - Retailnet.pl-clear
Codzienny newsletter

dla profesjonalistów rynku centrów handlowych: najemców, deweloperów i inwestorów.

Subscribe

* indicates required