Rejestracja na SCF 2023 Fall!
Dołącz do 1200 uczestników

PARTNERZY PORTALU

Metro Properties
Metro Properties

PARTNERZY PORTALU

Metro Properties
Metro Properties

Jeden z największych parków handlowych w Polsce już otwarty

KG Group otworzyło dziś w Krakowie centrum Atut Ruczaj 2. Nowy park handlowy krakowskiego dewelopera o powierzchni ponad 25 000 m2 GLA jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zgodnie z planem zrealizowaliśmy nasz największy dotąd projekt na rynku komercyjnym. Mamy nadzieję, że podobnie jak otwarty przez nas kilka lat temu pierwszy Atut Ruczaj, centrum będzie się cieszyć dużym powodzeniem – mówi Krzysztof Gaczorek, prezes KG Group.

Atut Ruczaj 2, który powstał w dzielnicy Dębniki, jednej z najdynamiczniej rozwijających się części Krakowa. Znajduje się w nim m.in. sklep Leroy Merlin oraz Biedronka, RTV Euro AGD, Deichmann, Empik, Action, Sinsay, Dealz, Maxi ZOO, DM, a zaraz po nowym roku swój klub otworzy sieć My Fitness Place. Ponadto w centrum inwestor planuje otwarcie specjalnej strefy gastronomicznej z kilkoma lokalami.

Otwarcie drugiego etapu Atutu Ruczaj

– Otwarcie drugiego etapu Atutu Ruczaj to duże wydarzenie dla całej dzielnicy. Cały kompleks o powierzchni ponad 25 tysięcy m2 stanowi dzisiaj wiodący obiekt w najbliższej okolicy. Poprzez staranny dobór tenant mix najemców, mieszkańcy mają w bliskim zasięgu najbardziej popularne marki na rynku – mówi Katarzyna Szabelska, Associate Director w The Blue Ocean Investment Group, zajmującym się wspólnie z KG Group komercjalizacją centrum.

Atut Ruczaj
Atut Ruczaj

Nowe centrum uzupełniło ofertę handlową Atutu Ruczaj, w którym znajduje się kilkanaście sklepów, m.in. Lidl, Komfort, Jysk, Tedi, Kik, Rossmann, Apteka Ziko czy piekarnia Buczek.

KG Group obecnie jest właścicielem 8 centrów handlowych Atut – 5 z nich znajduje się w Krakowie, a kolejne w Pruszkowie, Bełchatowie i podkrakowskich Węgrzcach. Do końca roku krakowski deweloper zamierza natomiast otworzyć trzy kolejne parki handlowe – 2 w Krakowie przy ul. Galicyjskiej o łącznej powierzchni ponad 20 tysięcy m2 GLA oraz w Suchej Beskidzkiej o powierzchni ponad 5 tysięcy m2 GLA.

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział