komercjalizacja i zarządzanie centrami handlowymi
komercjalizacja i zarządzanie centrami handlowymi
Joanna Mroczek, CBRE: wzmacniamy dział doradztwa strategicznego

Jarosław Witek, specjalista w zakresie ESG i zielonego budownictwa oraz Natalia Szcześniak, znana architektka i urbanistka, dołączyli do CBRE. Oboje staną się częścią zespołu doradztwa strategicznego, którym kieruje Joanna Mroczek.
[BADANIE] GfK: nastroje konsumenckie wciąż na minusie, ale widać odbicie po fatalnej zimie

Po wyraźnej poprawie nastrojów konsumenckich w poprzednim miesiącu, w czerwcu br. możemy mówić o ich tymczasowej stabilizacji. Na hurraoptymizm jest jednak za wcześnie. Latem nastroje zawsze idą w górę.
Zmiany w zarządzie Eurocash. Nowym członkiem został Szymon Mitoraj

Rada Nadzorcza Eurocash powołała do Zarządu Szymona Mitoraja, menedżera z wieloletnim doświadczeniem w sektorze finansowym oraz w obszarze IT. Z początkiem października br. obejmie on funkcję Członka Zarządu odpowiedzialnego za obszar cyfryzacji.
PRCH: w kwietniu 2023 r. obroty najemców w centrach handlowych były o 9% wyższe niż w kwietniu 2022 r.

Obroty najemców prowadzących działalność w centrach handlowych w kwietniu 2023 r. wzrosły
o 9%, w porównaniu do kwietnia 2022 r., a odwiedzalność była o 2,6% wyższa. Wzrost obrotów w wybranych kategoriach, wyniósł: usługi 30%, gastronomia 17,8%,moda 10,2%.
Akcjonariusze VRG S.A. zdecydowali o wypłacie dywidendy za 2022 rok w wysokości 0,20 zł na akcję

VRG S.A. zdecydowała o przeznaczeniu 46,9 mln zł z zysku netto, osiągniętego przez spółkę w 2022 roku, na dywidendę. Decyzja była zgodna z wnioskiem Zarządu spółki przedłożonym Akcjonariuszom. Na każdą akcję przypadnie wypłata w wysokości 0,20 zł.
Auchan Go – Auchan otwiera pierwszy bezobsługowy sklep na polskim rynku

Sieć Auchan Polska uruchomiła w Warszawie pierwszy w pełni autonomiczny sklep innowacyjnego konceptu Auchan GO. Nowy, bezobsługowy sklep czynny 24 godziny przez 7 dni w tygodniu, umożliwia klientom robienie zakupów w sposób wyjątkowo szybki i komfortowy.
SMYK nowym najemcą Nowych Bielaw. Otwarcie zaplanowano na sierpień

Do grona najemców Nowych Bielaw niebawem dołączy nowy najemca. Po otwarciu dwóch parków handlowych i serii prolongat, oferta toruńskiego centrum handlowego zostanie wzbogacana o kolejny nowy koncept. Już latem zadebiutuje tu SMYK.
Pepco dołączyło do grona najemców Galerii Głogów. Sklep ma 600 mkw

Galeria Głogów poszerza swoją ofertę handlową. Od maja br. mieszkańcy Głogowa mogą odwiedzać nowo otwarty sklep Pepco, oferujący szeroki asortyment dodatków i akcesoriów dla domu, a także odzieży dla całej rodziny, w przystępnych cenach.
Galeria Śląska w Rybniku z pierwszym sklepem Dealz w mieście

Galeria Śląska powiększa ofertę handlową. W maju br. do grona najemców powierzchni obiektu przy ul. Gliwickiej 45 w Rybniku, dołączyła marka Dealz, oferująca unikalny asortyment produktów w atrakcyjnych cenach.
Od lipca wyższe pensje dla zdecydowanej większości pracowników Biedronki

Ponad ¾ pracowników sieci Biedronka otrzyma od lipca br. wyższe wynagrodzenia. Podwyżki pensji obejmą ponad 60 tys. osób na stanowiskach kasjera, sprzedawcy-kasjera, pracownika sklepu czy zastępcy kierownika sklepu.
