Jan Mroczka, prezes spółki Rank Progress: zamierzamy przeznaczyć na inwestycje 130 mln. zł.

Jan Mroczka, prezes Rank Progress

Jan Mroczka, prezes Rank Progress

Podczas czatu zorganizowanegp przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych Prezes Rank Progress Jan Mroczka poinformował, że przy uwzględnieniu transakcji, które spółka zamierza zrealizować w najbliższym czasie (sprzedaż Kalisza, gotówka na koncie, wypłata dywidendy), firma będzie dysponować ok. 130 mln zł, która w całości zostanie przeznaczona na inwestycje.

W planach inwestycyjnych spółki Rank Progress na najbliższe lata są projekty w Kielcach, Duchnowie, Chojnicach, Miejscu Piastowym czy Grudziądzu. Zarząd nie wyklucza jednak także innych lokalizacji. Spółka ma obecnie kupionych i zabezpieczonych ok. 150 hektarów w Polsce.

– Rozważamy jeszcze inwestycje w innych miejscach w Polsce. Analizujemy lokalizacje pod kątem potencjalnych inwestycji w centra handlowe lub galerie handlowe. W obszarze naszych zainteresowań są: Piła, Olsztyn, Tychy, Opole Turowa, Gliwice, Siedlce, Jarosław. Interesujemy się oczywiście wszystkimi gruntami, w tym gruntami rolnymi w obrębach średnich miast, które nadają się pod przyszłe inwestycje pod centra handlowe. Wszystko zależy od lokalizacji. Ackeptacja każdej lokalizacji podlega wnikliwym analizom, w tym pod kątem niekorzystnych prognoz demograficznych. Ich niekorzystny skutek jest analizowany wraz z naszymi partnerami biznesowymi tj. najemcami i wspólnie z nim określamy strategię danej inwestycji pod kątem ich dostosowania do obecnych i przyszłych potrzeb ludnościowych – mówi Mroczka.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. W latach 2001 – 2011 spółka oddała do użytku 23 wielkopowierzchniowe centra handlowe, o łącznej powierzchni ok. 286 tys. mkw., oraz 6 własnych galerii handlowych o łącznej powierzchni 103 tys. mkw. – w Jeleniej Górze, Kaliszu i Legnicy oraz sprzedanych już obiektów w Kłodzku, Zamościu i Zgorzelcu. W latach 2007 – 2011 deweloper zrealizował 13 krótkoterminowych projektów o łącznej powierzchni 366 tys. mkw. W trakcie budowy znajduje się Galeria Świdnicka, której otwarcie planowane jest w marcu 2012 r.
 

Reklama

Galeria Jurajska