TriGranit: nasze inwestycje w Polsce wynoszą miliard euro

Inwestycja ma być gotowa na wiosnę 2014 roku

Inwestycja ma być gotowa na wiosnę 2014 roku

 Árpád Török, CEO węgierskiej firmy deweloperskiej TriGranit podkreśla, że Polska jest dla węgierskiego dewelopera kierunkiem flagowym. Inwestycje firmy TriGranit w Polsce osiągnęły poziom około miliarda euro, zaś powierzchnia zrealizowanych projektów przekroczyła pół miliona metrów kwadratowych – poinformował. Przypomnijmy, że TriGranit uzyskał w połowie stycznia 2012 roku 119 mln euro pożyczki na realizację zintegrowanego centrum komunikacyjnego w Poznaniu. Wartość inwestycji oceniana jest na 160 mln euro. Pożyczkodawcą jest konsorcjum banków, w którego skład wchodzą Bank Zachodni WBK, Raiffeisen Bank Polska SA, Nordea Bank Polska SA, BRE Bank SA, HYPO NOE.
– Pierwsze centrum handlowe w Polsce otworzyliśmy w Katowicach siedem lat temu. Następne były Bonarka City Center w Krakowie, jak również katowicki kompleks mieszkaniowy Dębowe Tarasy w 2009 roku oraz pierwsza faza projektu biurowego B4B w 2011 roku. W Poznaniu możemy wykorzystać nasze doświadczenia z WestEnd City Center w Budapeszcie i Emonika City Center w Lublanie, w których to miastach również przekształcamy stacje kolejowe w nowoczesne centra – powiedział CEO firmy TriGranit.

Budowa zintegrowanego centrum komunikacyjnego w Poznaniu rozpoczęła się w czerwcu 2011 roku. Oprócz dworców kolejowego i autobusowego, obiektów biurowych oraz parkingów powstanie także galeria, która docelowo będzie miała powierzchnię 60 tysięcy metrów kwadratowych. Centrum ma zostać ukończone pod koniec 2013 roku.
 

Reklama

Galeria Jurajska