Metro Group: plany restrukturyzacji sieci Real

Sklep Bomi

Sklep Bomi

Niemiecka spółka Metro Group, do której należą hipermarkety Real rozważa sprzedaż zagranicznych sklepów sieci Real. Planowanymi działaniami ma kierować Didier Fleury, który zarządza oddziałem z Europy Środkowo-Wschodniej- informuje portal Fruitnet.com.

Według niemieckiej prasy kupnem sieci Real w Polsce zainteresowany jest właściciel francuskiej sieci hipermarketów Achuan. Metro Group na razie nie komentuje tej informacji.

Sieć Real powstała w Polsce pod koniec 1995 r. Sieć obejmuje 54 markety w Polsce, gdzie pracuje obecnie 13,5 tys. osób. Sprzedaż prowadzona jest w 36 miejscowościach i 14 województwach. Asortyment tworzy 45 tys. artykułów spożywczych i przemysłowych. Każdy hipermarket to także kilkadziesiąt sklepów w pasażu handlowym. W 2006 r. sieć hipermarketów Real włączyła w swoje struktury placówki handlowe marki Geant.

Sieć hipermarketów Real należy do Metro Group – drugiego, co do wielkości w Europie i trzeciego na świecie, koncernu handlowego zatrudniającego 250 tys. pracowników. W Polsce do koncernu należą sieci  Real, Makro Cash & Carry, Media Markt i Saturn. Sieć hipermarketów Real powstała w Niemczech w 1992 r. W Niemczech grupa posiada 342 placówki. Real posiada łącznie 427 obiektów.
 

Reklama

Galeria Jurajska