Atrium: prezentacja projektu CH Atrium Felicity na Shopping Center Forum 2012

Wizualizacja CH Atrium Felicity

Wizualizacja CH Atrium Felicity

Atrium European Real Estate Limited, spółka działająca na rynku nieruchomości,  na wrześniowym Shopping Center Forum & Trade Fair 2012 zaprezentuje projekt Centrum Handlowego Atrium Felicity w Lublinie.

Najemcy będą mogli uzyskać szczegółowe informacje na temat inwestycji przy stoisku 1.5, a także podczas Project Flash, 8-minutowej prezentacji multimedialnej. Szczegóły na www.scf2012.retailnet.pl

Atrium European Real Estate Limited w pierwszym półroczu 2012 roku osiągnęła zysk EBITDA w kwocie 76,4 mln euro, oznacza to wzrost o 36,9 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku 2011. Dochód netto z najmu (NRI) wzrósł o 7 proc. i wyniósł 76,3 mln euro i był wyższy w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego, kiedy wyniósł 71,3 mln euro.

Atrium European Real Estate Limited pod koniec czerwca 2012 roku podpisała umowę sprzedaży 19,7 tys. mkw. powierzchni handlowej w CH Atrium Felicity w Lublinie operatorowi spożywczemu. Obecnie obiekt jest skomercjalizowany w 55 proc. Ponadto Atrium wyłoniła generalnego wykonawcę spółkę Strabag, która rozpocznie prace budowlane związane z centrum handlowym jeszcze w Iii kwartale 2012 roku.

Centrum Handlowe Atrium Felicity będzie centrum regionalnym i pierwszym, tak dużym w mieście. Powierzchnia najmu galerii wyniesie 74 tys. mkw. Atrium Felicity jest zlokalizowane przy jednej z głównych arterii Lublina: al. Witosa i ul. Grygowej.

Wśród 135 sklepów i punktów usługowych znajdą się takie marki, jak: Intersport, Reserved, Mohito, House, Cropp, Home & You, Cubus, Zara, Bershka, Stradivarius, Massimo Dutti, Pull & Bear, Oysho, Zara Home, H&M, Smyk Megastore, New Yorker, CCC, Rossmann, Sephora, Fitness Club Pure i wiele innych. Dla klientów centrum zaplanowano parking na 3 tys. miejsc.

Atrium European Real Estate Limited to wiodąca firma na rynku nieruchomości zajmującą się, przede wszystkim, inwestowaniem w centra handlowe w Europie Środkowej i Wschodniej, zarządzaniem nimi i ich rozwojem. Grupa jest właścicielem 155 takich obiektów.

Atrium działa przede wszystkim na terenie Polski, Republiki Czeskiej, Słowacji i w Rosji. Firma jest obecna również na Węgrzech, w Rumunii, na Słowacji i Łotwie. Spółka ma siedzibę na wyspie Jersey i jest notowana na dwóch giełdach: wiedeńskiej i amsterdamskiej Euronext pod symbolem ATRS.

W Polsce Atrium posiada 20 działających centrów handlowych. W skład portfela firmy wchodzą m.in. centra handlowe Atrium Reduta, Promenada, Atrium Targówek w Warszawie, Atrium Mosty w Płocku, Atrium Biała w Białymstoku, Atrium Copernicus w Toruniu, Atrium Koszalin w Koszalinie, Atrium Molo w Szczecinie, Atrium Kasztanowa w Pile oraz Atrium Plejada w Bytomiu. Łącznie spółka posiada w Polsce ok. 374 tys. mkw. powierzchni handlowej. Obecnie Atrium prowadzi budowę Centrum Handlowego Atrium Felicity w Lublinie oraz II fazę otwarcia CH Atrium Mosty w Płocku.
 

Reklama

Galeria Jurajska