Szersza oferta w centrum Ikea Lublin

Ikea Lublin

Ikea Lublin

Lubelskie centrum Inter Ikea Centre Group Poland ze zintegrowanym sklepem Ikea będzie największym obiektem handlowym we wschodniej Polsce. Kolejni najemcy centrum to Apteka Dr Zdrowie i sklep sieci drogeryjnej Rossmann.

Obaj nowi najemcy zajmą lokale na parterze lubelskiego centrum. W drogerii Rossmann na 421 mkw. znajdzie się oferta ok. 14 tys. produktów renomowanych firm zagranicznych i polskich. Oprócz towarów typowo drogeryjnych z oferty Rossmanna, na sklepowych półkach pojawią się m.in. napoje, słodycze i herbaty.

Lokal o powierzchni 192 mkw. zajmie z kolei apteka Dr Zdrowie, która poza szerokim asortymentem leków gotowych, suplementów diety, leków homeopatycznych, preparatów ziołowych oraz dermo kosmetyków, zapewni także obsługę wysoko wykwalifikowanej kadry magistrów i techników farmacji.

– Drogeria i apteka to bardzo istotne punkty na planie centrum handlowego. Tym bardziej cieszymy się, że udało nam się nawiązać współpracę z dwiema silnymi, rozpoznawalnymi i lubianymi przez Polaków markami: Rossmannem i apteką Dr Zdrowie – mówi Ewa Teodorczyk, development manager w Inter Ikea Centre Group Poland.

Firma Rossmann działa na polskim rynku od 20 lat, a swój pierwszy sklep otworzyła w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej. Obecnie sieć liczy już ponad 750 drogerii w Polsce, a rok 2013 chce zakończyć z liczbą 850 sklepów. Bieżący rok będzie rekordowy pod względem liczby otwartych placówek – Rossmann po raz pierwszy uruchomi 150 sklepów. Udział w rynku branży chemiczno-kosmetycznej sieci tej drogerii wynosi 20 proc. Sklepy Rossmanna odwiedza dziennie 500 tysięcy klientów, a cała firma zatrudnia ponad 10 tysięcy pracowników.

Apteki pod marką Dr Zdrowie na polskim rynku istnieją od 1995 roku.

Do dyspozycji klientów lubelskiego centrum zostanie oddany parking na 3 tys. aut. Poza drogerią Rossmann i apteką Dr Zdrowie pojawią się w nim m.in. tacy najemcy, jak: Tesco, Smyk Megastore, Reserved, Cropp, Mohito, House, SinSay oraz home&you, a także kantor, kwiaciarnia i biuro podróży Itaka.

Całkowita powierzchnia najmu obiektu to 80 tys. mkw.

Inter Ikea Centre Group Poland jest właścicielem siedmiu centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz dwóch w Warszawie. Obecnie firma rozbudowuje Park Handlowy Bielany we Wrocławiu i Park Handlowy Franowo w Poznaniu oraz przygotowuje się do budowy centrum handlowego w Lublinie.

Obiekty Ikea będą wystawiane na stoisku 1.7 podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum.

Reklama

Galeria Jurajska