Blackstone może przejąć Multi Corporation

Forum Radunia

Forum Radunia

Amerykański fundusz Blackstone uzyskał zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie holenderskiej spółki Multi Corporation, która jest zadłużona na 900 mln euro. Firma działa w 14. krajach, w tym w Polsce jako Multi Development.

Obecnie spółka w Polsce realizuje Forum Radunia o powierzchni 62 tys. mkw. powierzchni handlowej (Gdańsk), które będzie wielofunkcyjnym kompleksem urbanistycznym powiązanym z rewitalizacją obszaru historycznego Targu Siennego i Rakowego. Zakończenie budowy projektu planowane jest na pierwszą połowę 2016 roku.

W obiekcie znajdzie się Multikino, delikatesy Piotr i Paweł, sklepy z grupy LPP (Cropp Town, House, Mohito, Home&You, Sinsay, oraz flagowy sklep Reserved), drogeria Rossmann, perfumeria Douglas, Pierre Cardin, Time Trend, Travel Planet i Sowa.

Multi Development Poland jest częścią Multi Corporation, będącej liderem na europejskim i tureckim rynku deweloperów oraz zarządców śródmiejskiej przestrzeni handlowej. Działania te są wspierane przez firmy zależne zajmujące się budową, inwestowaniem, zarządzaniem aktywami oraz zarządzaniem centrami handlowymi.

Multi inwestuje, buduje i zarządza wielofunkcyjnymi centrami handlowymi oraz projektami rewitalizacji przestrzeni śródmiejskich. Formuła Multi Projekt i Rozwój skupia się na wyjątkowym projektowaniu oraz jakości. Multi posiada własne wewnętrzne architektoniczne biuro projektowe T+T.

Blackstone jest liderem w inwestycjach private equity na rynku nieruchomości. W ciągu ostatnich 20 lat podmioty Blackstone działające w obszarze nieruchomości dokonały ponad 300 odrębnych inwestycji na łączną kwotę 28 mld. dolarów.

Reklama

SCF 2017 Spring 1-15.12.2016