Nowy obiekt handlowy w Bielsku-Białej

Butik o powierzchni 120 metrów kwadratowych ulokowany będzie na parterze centrum. W ofercie sklepu znajdą się: klasyczna i nowoczesna biżuteria, zegarki, obrączki i wyroby jubilerskie.

W powstającej w samym centrum stolicy województwa świętokrzyskiego Galerii Korona Kielce otworzy się aż pięć salonów jubilerskich. Obok Apartu w Galerii na zakupy zaproszą także butiki sieci Yes, Pandora, Kruk i Swiss.

Apart to jedna z czołowych marek jubilerskich na polskim rynku. Początki firmy sięgają lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Pod nazwą Apart przedsiębiorstwo działa od 1983 roku. Nazwa firmy powstała z połączenia pierwszych liter imion właścicieli Adama i Piotra Rączyńskich z oznaczającym w wielu językach „sztukę” słowa „art”.

Otwarcie Galerii Korona Kielce zaplanowano na początek drugiego kwartału 2012 roku. Na 93 tys. m kw. powstanie tu 160 lokali handlowych i usługowych.

Inwestorem obiektu jest MGC Inwest, która powstała w 2006 roku. Firma zajmuje się głównie wielokierunkową działalnością inwestycyjną, tworzeniem nowych obiektów mieszkaniowych, usługowych, biurowych i hotelowych. Jest to spółka typu holdingowego, a prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych powołanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Jedną z nich jest spółka Prestiż MGC Inwest utworzona na potrzeby projektu Centrum Handlowo-Rozrywkowego Cuprum Arena. Pierwszym projektem zrealizowanym przez MGC Inwest był kompleks budynków mieszkaniowych w pobliżu Lubina. Cuprum Arena jest drugim zrealizowanym projektem Spółki, a kolejne inwestycje są w trakcie realizacji.