Sieć posiada ponad 50 lokali w Polsce

McDonald’s już działa  w Carrefour Arkadia, który jest pierwszym w Polsce sklepem zorganizowanym według nowego modelu hipermarketu. Przestrzeń handlowa została przemyślana od nowa i zreorganizowana zgodnie z koncepcją podziału produktów. Zmianie uległa także aranżacja działów, kolorystyka i część wyposażenia sklepu. Powierzchnia sprzedaży sklepu została zmodernizowana, co pozwoliło na rozszerzenie oferty i uzupełnienie jej o dodatkowy asortyment. W ramach reorganizacji  wydzielone miejsce dla gastronomii.

– Z propozycją podobnych przekształceń Carrefour będzie występował w swoich najbardziej prestiżowych lokalizacjach i centrach handlowych – poinformował Jean Anthoine, prezes Carrefour Polska.

Dla tego spekuluje się, że McDonald’s pojawi się także w dwóch kolejnych warszawskich hipermarketach Carrefour zlokalizowanych  w Reducie i Targówku. One bowiem, jak już informowaliśmy, także  niebawem zmienią swą aranżację.

Przypomnijmy, że Carrefour Arkadia, pierwszy hipermarket zmodernizowany w nowej aranżacji sklepów wielkopowierzchniowych,  został oddany do użytku w październiku 2011 roku.