Galeria Bałtycka mogłaby mieć do 58 tys. mkw. pow. handlowej

ECE Projektmanagement Polska, inwestor Galerii Kujawskiej w Bydgoszczy, podczas najbliższego Shopping Center Business Forum, która odbędzie się 14 lutego 2012 roku w Warszawie, będzie prezentował projekt Galerii Kujawskiej.

Investor wystąpił już o decyzję środowiskową dotyczącą realizacji tego obiektu. – Spodziewamy się, że w III kwartale tego roku złożymy wniosek o pozwolenie na budowę. Wystąpiliśmy już o decyzję środowiskową, jesteśmy także w trakcie dopełniania formalności związanych z budową dróg wokół obiektu. Kończymy też rozbiórkę budynków znajdujących się na działce przy ul. Wojska Polskiego, gdzie powstanie Galeria Kujawska – informuje Leszek Sikora, Head of Development ECE Projektmanagement Polska.

Jest już także przygotowana koncepcja funkcjonalno-użytkową centrum. Galeria wielkości ok. 48 tys. mkw. powierzchni handlowej pomieści 200 lokali. Koszt inwestycji szacowany jest na 150 mln euro. Obiekt ma być ukończony w 2014 roku. obecnie trwa komercjalizacja centrum. Prowadzi ją spółka ECE Projektmanagement. Galeria ma być gotowa w 2014 roku.

Spółka ECE Projektmanagement specjalizuje się w realizacji galerii handlowych w ścisłych centrach miast europejskich. ECE zajmuje się rozwojem, planowaniem, budową i wynajmem centrów handlowych od 1965 roku. Na najbliższej edycji Shopping Center Business Forum będzie okazja do spotkań z przedstawicielami spółki i rozmów dotyczących Galerii Kujawskiej.

Spółka ECE Projektmanagement zarządza 137 centrami w 16 krajach. Ich łączna powierzchnia wynajmu to ponad 4,4 mln mkw., a roczny obrót to ok. 16 mld euro. 19 centrów jest obecnie w fazie budowy lub projektowania. W Polsce ECE zarządza wrocławską Galerią Dominikańską (otwarta w 2001 roku), Galerią Łódzką (otwartą w 2002 roku), Alfą Centrum w Gdańsku (przejętą w zarządzanie w 2006 roku), Galerią Krakowską (otwartą w 2006 roku), Galerią Bałtycką w Gdańsku (otwartą w 2007 roku) i nowo otwartą w Szczecinie Galerią Kaskada. Polski oddział ECE – firma ECE Projektmanagement Polska – został założony w 1997 roku.